Sid Meier's Pirates! – nowe szczegóły!

Firma Firaxis zdradza garść szczegółów na temat niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji znakomitej gry Sid Meier's Pirates!

Podobnie jak wydana w 1987 roku pierwsza odsłona gry, kontynuacja pozwoli graczom wcielić się w rolę kapitana statku korsarskiego grasującego na Karaibach w XVII w. Wydawca zapowiada, że Sid Meier's Pirates! utrzyma również klimat poprzedniej edycji - podczas rozgrywki będziemy toczyć bitwy morskie, zdobywać łupy, dowodzić okrętem korsarskim oraz sprawdzać się w walce wręcz.

W nowej odsłonie gry, kampania będzie nieliniowa, a do dyspozycji graczy będzie oddany szeroki wachlarz najróżniejszych postaci do wyboru. W Sid Meier's Pirates! zostanie zastosowany również specjalny system sławy, który pozwoli na rozwój postaci, floty czy rekrutowanie lepszych załóg. Gracze będą mogli również zawiązywać sojusze z innymi kapitanami.

Sid Meier's Pirates! powstaje w oparciu o silnik graficzny GameBryo 3D wykorzystany m.in. w grach Morrowind i Dark Age of Camelot. Nowa odsłona Piratów ma trafić do rąk graczy w tym roku.


Zobacz również