Sidux 2007-04 - drugie wydanie prezentacyjne

Projekt Sidux przymierza się do wydania czwartej już edycji swojego systemu. W związku z tym niedawno pojawiło się drugie wydanie prezentacyjne wersji 2007-04.

Sidux

Sidux

Sidux to w pełni funkcjonalny system operacyjny wykorzystujący w swoich kolejnych wydaniach najlepsze z innowacji Debiana Sid (niestabilna gałąź projektu Debian). Oczywiście projekt dodaje wiele od siebie, głównie w kwestii sterowników najnowszych urządzeń. Użytkownik ma do wyboru dwa obrazy płyt CD (700MB i 460MB), różniące się ilością zainstalowanych aplikacji.

Trwają prace nad czwartą edycją dystrybucji. Bez wątpienia nie będzie to system dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Linuksem. Większość komponentów systemu pochodzi z ciągle rozwijanego Debian Sid, który jest raczej poligonem dla programistów open source, niż stabilnym produktem.

Sidux 2007-04 Pre 2 to przedpremierowe wydanie, w którym skoncentrowano się nad rozwojem i optymalizacją Xrandr 1.2 oraz X.Org 7.3. Duże postępy pojawiły się w kwestii obsługi kart WiFi oraz instalacji systemu na pamięciach USB. Nadal trwają prace nad stabilizacją jądra i tłumaczeniami.

Pobierz obraz ISO

Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu.


Zobacz również