Sieć 4G LTE już dostępna w Play. Są też nowe cenniki

Polski operator Play uruchomił wczoraj własną sieć 4G LTE. Urządzenia posiadające odpowiednie modemy będą mogły skorzystać z bardzo szybkiego transferu danych. Obsługiwane urządzenia to między innymi wybrane smartfony, tablety i routery MiFi. Zaprezentowane zostały też pierwsze cenniki nowej usługi.

Sieć 4G LTE to kolejny standard przesyłania danych, który zapewnia znacznie lepsze szybkości transferu niż sieci poprzedniej generacji. Operator Play na starcie uruchomił ponad 800 nadajników, które pokrywają powierzchnię 13 polskich miast. Aby zachęcić użytkowników do korzystania z nowego typu sieci Play przygotował promocję.

Klienci, którzy zdecydują się na abonament 4G LTE będą mogli wykorzystać będąc w zasięgu 4G LTE aż 500 GB transferu w ramach testów usługi. Nie będą za to pobierane opłaty ani obniżane pakiety internetowe. Skorzystać z internetu 4G LTE w sieci Play będą mogli nie tylko nowi klienci abonamentowi, ale też wszystkie osoby dotychczas korzystające z usług. Niestety, obecnych klientów Play Online nie będzie obowiązywać bezpłatny transfer.

Sieć 4G LTE już dostępna w Play. Są też nowe cenniki

4G LTE Play

Miasta objęte na starcie zasięgiem sieci 4G LTE w Play to Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, całe Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot), Rzeszów, Częstochowa, Toruń, Wałbrzych, Koszalin oraz Tarnów. Szczegóły oferty znalazły się na stronie operatora - dostępne są cenniki abonamentowego internetu Play Online oraz wariantu na kartę.

Decydując się na internet 4G LTE w Play należy jednak pamiętać, że chociaż technicznie możliwy byłby nawet transfer 75 Mb/s od stacji bazowej do klienta, ale operator będzie ograniczał prędkość do 15 Mb/s.