Sieć 4G LTE od Play dostępna jest już dla 30 procent mieszkańców Polski

Operator Play wprowadził sieć 4G LTE z wielkim rozmachem, a teraz co kilka tygodni rzecznik sieci, Marcin Gruszka, chwali się uruchomieniem nadajników w kolejnych miejscowościach. Teraz do wiadomości klientów została podana informacja na temat pokrycia zasięgiem LTE jednej trzeciej populacji kraju.

Marcin Gruszka ogłosił na swoim blogu, że do miast i miejscowości dołączyło kolejne kilkadziesiąt pozycji. Na mapie zasięgu 4G LTE w Play jest obecnych teraz 278 pozycji, a operator wyliczył, że dzięki temu 30 procent mieszkańców naszego kraju będzie mogło skorzystać z dostępu do stacji bazowych zapewniających dostęp do nowej technologii.

Oczywiście trzeba pamietać, że do skorzystania z sieci LTE konieczne jest posiadanie kompatybilnego urządzenia, takiego jak nowoczesny smartfon, tablet lub modem MiFi.Z pełną listą nowych miejscowości objętych zasięgiem sieci 4G LTE można zapoznać się na blogu rzecznika sieci Play, a sieć zapewnia, że to nie koniec rozbudowy sieci.

Sieć 4G LTE od Play dostępna jest już dla 30 procent mieszkańców Polski

Niestety, sieć 4G LTE w Play może być pewnym rozczarowaniem dla klientów, którzy oczekiwali prawdziwego skoku prędkości internetu o rząd wielkości w górę. Szybkość jest limitowana przez operatora. W przypadku starych umów może być nawet taka sama, jak w przypadku sieci 3G, a w nowych umowach maksymalna przepustowość jest zależna od wysokości abonamentu.

Play w ramach promocji oferuje nowym i przedłużającym klientom nielimitowany transfer do końca 2014 roku, pod warunkiem łączenia się urządzeń mobilnych z nadajnikami 4G LTE, a dla wielu osób nielimitowany transfer może być znacznie ważniejszy, niż znacznie szybsze łącze, które tak naprawdę ciężko wykorzystać.