Sieć 5G już dostępna w Play - zasięg obejmie 53 miasta na terenie Polski

Technologia 5G jest już dostępna w sieci komórkowej Play i do końca czerwca ma objąć swym zasięgiem 53 miasta oraz miejscowości na terenie Polski. Poznaj więcej szczegółów.

Rozbudowa i modernizacja technologii 5G wciąż trwa, a na terenie Polski pojawia się coraz większy zasięg danej usługi. W sieci komórkowej Play 5G do końca czerwca będzie dostępne w 53 miastach i miejscowościach z wykorzystaniem ponad 500 stacji bazowych. Zasięgiem będą objęte zarówno duże aglomeracje miejskie m.in.: Warszawa, Kraków, Wrocław, jak i wiele mniejszych miejscowości, np.: Augustów, Zakopane, Szczyrk, Bukowina Tatrzańska, Karpacz, Giżycko, Mrągowo, Kołobrzeg, Ustka i Władysławowo. Jak zaznacz operator, obecnie Play posiada ponad 8100 stacji bazowych, z których powyżej 40% działa w standardzie 5G Ready zapewniając zasięg tej technologii ponad 50% populacji Polski. Jean Marc Harion (CEO Play) dodaje:

Play jako pierwszy operator w Polsce już w grudniu 2019 r. uruchomił 5G z wykorzystaniem pasma 2100 MHz i zgodnie z zapowiedziami kontynuuje wdrażanie tej nowoczesnej technologii w całym kraju. Z początkiem czerwca 2020 uruchomiliśmy ponad 500 stacji 5G, które do końca miesiąca obejmą swym zasięgiem 53 miasta i miejscowości. W ciągu najbliższych miesięcy będziemy dalej przystosowywać naszą sieć do technologii 5G w częstotliwości 2100 MHz, ale to dopiero początek. Maksymalizacja korzyści z technologii 5G dla klientów wymaga jeszcze rozdysponowania dodatkowych częstotliwości dedykowanych 5G. Mamy nadzieję na szybkie wznowienie aukcji, zwłaszcza, że trwająca obecnie pandemia jeszcze wydatniej pokazała, jak ważny dla społeczeństwa jest dostęp do nowoczesnej sieci, jaką jest sieć 5G w Play.

Dzięki technologii 5G opartej na częstotliwościach z pasma C użytkownicy mają zapewnioną nową i lepszą jakość korzystania z internetu mobilnego. W ciągu ostatnich miesięcy byliśmy świadkami, jak istotny jest dostęp do internetu. Wzrost zapotrzebowania wiąże się z ciągłą modernizacją i rozbudową sieci komórkowych. Dla postępów w rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej kluczowe pozostaje sprzyjające otoczenie inwestycyjne, a w szczególności konieczność pełnej harmonizacji norm w zakresie pola elektromagnetycznego w polskim porządku prawnym.