Sieć Eurosport będzie transmitowała Championship Gaming Series

Pro-gaming wciąż walczy o przebicie się do głównego nurtu imprez sportowych. Właśnie padł kolejny bastion - sieć Eurosport uzyskała prawa do transmisji rozgrywek Championship Gaming Series w Europie.

Championship Gaming Series to jedyne w 100% profesjonalne zawody (przynajmniej tak twierdzą ich organizatorzy...) eSportowe. Udział w turniejach CGS biorą tylko profesjonalni gracze i drużyny, które mają pełnoetatowych trenerów, menedżerów, wizażystki itp. itd. Jest bardzo "pro".

Najmłodszy (9 lat) eSportowiec na świecie zarabiający po kilka tysięcy dolarów za wygrane w turniejach - Alexander Russo. Żródło: New York Times

Najmłodszy (9 lat) eSportowiec na świecie zarabiający po kilka tysięcy dolarów za wygrane w turniejach - Alexander Russo. Żródło: New York Times

Wielu fanów growego sportu ucieszy z pewnością fakt, że BSkyB udzieliło sieci Eurosport wyłączności na transmisję rozgrywek CGS na Europę. Nie tylko przez TV, ale również w Internecie i komórkowych sieciach 3G. Na razie, w dniach 28 kwietnia - 3 maja, pokazane zostaną na kanale Eurosport 2 pojedynki z zeszłorocznej edycji zawodów.

"Przemysł gier wideo eksplodował przez ostatnie lata i zdobył liczne grono odbiorców. Dzięki temu ogłoszeniu jeszcze bardziej rozpowszechniamy znajomość naszych drużyn i profesjonalnych zawodników. Nasze produkcje telewizyjne jak na razie mają najwyższą wartość i są najlepsze, jeżeli chodzi o pro-gaming. Ta umowa dystrybucyjna z Eurosportem pozwoli nam pokazać CGS w więcej niż 30 milionach europejskich gospodarstwach domowych. To podwyższy także rangę tego rodzaju sportu" - powiedział Andy Reif, szef wykonawczy CGS.

Autor: Zaitsev

Źródło: gram.pl


Zobacz również