Sieć Plus wprowadza możliwość płatności za aplikacje na Androida w Google Play

Jednym ze sposobów płatności w sklepie z aplikacjami do Androida o nazwie Google Play jest dopisanie kosztu aplikacji do rachunku za abonament telefoniczny. Wymaga to stosownej umowy zawartej między Google a operatorem komórkowym. Po długim czasie oczekiwania taką możliwość dostali klienci sieci Plus.

Podstawowym sposobem płatności za aplikacje mobilne na smartfony i tablety z systemem Android jest podanie danych karty płatniczej umożliwiającej płatności internetowe. Nie każdy jednak dysponuje taką kartą i nie wszyscy użytkownicy czują się komfortowo podając dane karty płatniczej w internecie. Dla takich konsumentów Google przygotowało inne metody płatności.

Jedną z opcji zakupu aplikacji mobilnych w sklepie Google Play jest dopisanie kwoty jaką życzy sobie za swoje dzieło deweloper do rachunku za telefon. Nie działa to jednak w każdej sieci. Zanim taka usługa zostanie uaktywniona operator komórkowy musi wejść w partnerstwo z Google. W Polsce swego czasu taką usługę uruchomiły firmy Play i T-Mobile Polska. Teraz w ten sam sposób będą mogli płacić za aplikacje użytkownicy sieci Plus.

Usługa płatności w sklepie Google Play poprzez dopisanie kosztu aplikacji do rachunku działa od wczoraj. Limit zakupów dla Plusa w usłudze nazywanej direct billing wynosi 150 zł miesięcznie. W przypadku T-Mobile jest to 200 zł, a w Play ustalany jest indywidualnie dla każdego klienta. Ostatnią z głównych polskich sieci, które nie wprowadziły jeszcze tego rozwiązania jest Orange, ale rzecznik sieci Wojciech Jabczyński zapewnia, że direct billing pojawi się u pomarańczowego operatora jeszcze w tym roku.

źródło: rp.pl