Sieć w IE9 beta piękniejsza pod Windows 7

Microsoft przygotował wiele informacji z okazji pierwszych urodzin Windows 7. W ciągu roku, korporacja sprzedała 235 mln kopii najnowszego OS-u, a 94 proc. użytkowników jest zadowolonych z działania swojego systemu.

Zasługa w tym m.in. produktów, które zwiększają możliwości Windows 7. Najważniejsze z nich to pakiet bezpłatnych aplikacji Windows Live Essentials i najnowsza wersja Internet Explorera, dzięki której współpraca przeglądarki z systemem operacyjnym stała się bardziej wydajna.

Współpraca z Windows 7 pozwala IE9 beta zmienić spojrzenie użytkowników na surfowanie w sieci. Ulubione strony zrównane zostały z aplikacjami i można korzystać z nich, klikając jedną z ikonek na pasku zadań.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [24.03.2023]
  • Microsoft oszalał? Windows 7... dostaje nowoczesną funkcję

Strony, ktore działają jak aplikacje, opierają się na liście szybkiego dostępu. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonkę Internet Explorera, wybrać można z menu kontekstowego jedną z ulubionych stron. Można też, bezpośrednio z paska zadań, przejść do trybu prywatnego.

Interfejs użytkownika IE9 beta projektowano tak, by był identyczny w obsłudze do Windows 7. Ciekawe czy wkrótce stanie się równie popularny? Badania NetApplications pokazują, że do końca września z IE9 beta skorzystało 0,25% wszystkich internautów. Jeśli chcesz, możesz do nich dołączyć (pobierz: 32-bit, 64-bit).

Statystyki dotyczące aplikacji instalowanych w MS Windows 7

  • Użytkownicy uruchamiają średnio 2 aplikacje jednocześnie.
  • Łączna liczba unikalnych aplikacji zainstalowanych w Windows 7: 6 882 463.
  • Istnieje 2 346 828 komputerów PC z systemem Windows 7, które obsługują interakcję dotykową.
  • Ponad 500 terabajtów danych wymieniono już między komputerami PC i chmurą obliczeniową.