Sieciowa dystrybucja

Firma Trymedia zapowiedziała, że wkrótce uruchomi nową usługę dzięki której będzie można zakupić i pobrać z jej witryny pełne wersje gier, a potem dzielić się legalnie pobranymi produktami ze swoimi znajomymi.

Nie znaczy to jednak, że raz kupioną grę będzie można bez ograniczeń dystrybuować w Internecie. Wszystkie gry pobierane z serwera Trygames mają wbudowany moduł, ActiveMark, który w przypadku przeniesienia gry na inny system zamienia ją w wersję trial. Niezależnie od tego czy grę udostępnimy znajomym na płycie, po przez usługę peer to peer, FTP czy e-amil. Nabywcy gry, będą mogli uruchomić grę w pełnej wersji na innym systemie niż ten, z którego korzystali pobierając grę wpisując po prostu numer seryjny. Jeżeli jednak okaże się, że numer seryjny można wpisać nieskończoną ilość razy, wystarczy tylko udostępnić grę wraz nr seryjnym i już wszyscy chętni mogą używać do woli pełnej wersji gry. Umowa licencyjna zapewne odpowiednio reguluje tę kwestię, dobrze jednak wiemy jak sprawy mają się w rzeczywistości... i w związku z tym całe przedsięwzięcie może wydawać się nieco chybione.

Jak do tej pory na serwerze Trygames.com znajduje się ograniczona ilość tytułów (i to tych starszych) pochodzących od takich wydawców jak Infogrames, Disney czy 3DO. Oczywiście każda z gier, które chcielibyśmy nabyć dostępna jest za darmo w wersji demonstracyjnej a ceny pełnych wersji będą wahać się od 5 do 40USD. Usługa umożliwiająca dzielenie się nabytymi grami ruszy 28 listopada tego roku.