Sieciowa rodzinka

Cisco wspólnie z firmami Sun, GTE, Whirlpool zamierza oferować technologie szybkiego dostępu do Internetu dla gospodarstw domowych. Już latem tego roku na rynku pojawią się pierwsze usługi dla usieciowionych domostw.

Znany producent rozwiązań sieciowych, firma Cisco, wkrótce zaprezentuje urządzenia będące bramkami do sieci, które pozwolą indywidualnym użytkownikom na korzystanie z zasobów Internetu. Szybkie łącza umożliwią podłączenie komputerów, drukarek i innych urządzeń do znajdującego się w domu centralnego koncentratora sieciowego i jednoczesne korzystanie z Internetu przez kilka osób.

Według analiz, zainteresowanie tego typu rozwiązaniami będzie w najbliższej przyszłości bardzo duże. Do roku 2002rynek tych produktów może osiągnąć obrót 8 mld USD. Cisco zapowiada, że pierwsze takie urządzenia będą oparte na technologii DSL. Niedługo później pojawią się wersje wykorzystujące sieć telewizji kablowej, a w przyszłości również i urządzenia transmitujące dane bezprzewodowo. Cisco nie jest jedyną firmą, która zamierza promować ideę domowych sieci. Konkurencyjne rozwiązania opracowały już firmy 3Com, Intel, Motorola, Diamond.

Więcej informacji: www.news.com