Sieciowa telewizja od Elgato

Firma Elgato Systems zaprezentowała rozwiązanie dla komputerów Mac, składające się z sieciowego tunera telewizyjnego SiliconDust HDHomeRun i oprogramowania EyeTV 2. Użytkownicy urządzenia mają możliwość dzielenia się sygnałem telewizyjnym i nagrywania audycji w lokalnej sieci komputerowej.

HDHomeRun jest centralnym, sieciowym tunerem telewizji cyfrowej, oferującym między innymi możliwość równoległego oglądania dwóch różnych programów dzięki wbudowanym dwóm tunerom telewizyjnym. HDHomeRun ma możliwość odbierania cyfrowej telewizji zarówno nadawanej naziemnie (over-the-air) i odbieranej zwykłą anteną, jak i niekodowanych programów nadawanych w sieciach kablowych (Clear QAM). Ponieważ jest to urządzenie sieciowe, to dodatkowym jego plusem jest brak potrzeby posiadania kabla antenowego przy komputerach, na których użytkownicy oglądają telewizję. Dostęp do sygnału jest wymagany tylko i wyłącznie w miejscu instalacji tunera HDHomeRun.

Sieciowa telewizja cyfrowa dzięki HDHomeRun

Sieciowa telewizja cyfrowa dzięki HDHomeRun

Dołączane w pakiecie oprogramowanie EyeTV 2 oprócz oczywistej funkcji oglądania telewizji zapewnia równocześnie możlikwość jednoczesnego oglądania i nagrywania audycji, funkcję podglądu innego kanału PiP (Picture-in-Picture), przewijanie i zatrzymywanie oglądanego programu, wbudowany przewodnik po kanałach, możliwość eksportu nagranego materiału do urządzeń iPod, iPhone, czy AppleTV i wiele innych. Zapewnia ponadto wysoką jakość nagranego materiału przy pomocy bezstratnego kodeka ze wsparciem dla programów nadawanych w wielu językach i w systemie Dolby Digital. Oprócz tego użytkownicy posiadający minimum komputery Mac wyposażone w dwa procesory PowerPC G5 lub nowe procesory Intela Core Duo mają możliwość oglądania materiałów (MPEG-2) w rozdzielczościach 720p i 1080i.

Komplet składający się z sieciowego urządzenia HDHomeRun wyposażonego w dwa tunery telewizyjne, oprogramowania EyeTV 2 dla dwóch komputerów, dwóch kabli RF, oraz zasilacza i kabla sieciowego Ethernet można nabyć w sklepie internetowym firmy Elgato. Cały komplet kosztuje 200 dolarów.

Więcej informacji o HDHomeRun.