Sieciowe dyski Microsoftu

Kilka miesięcy temu pojawiły się pierwsze informacje, że Gigant z Redmond planuje udostępnić w ramach platformy Windows Live usługę wirtualnego dysku twardego, dając użytkownikom możliwość bezpiecznego przechowywania swoich danych on-line i dostęp do nich przez sieć WWW.

O planach udostępnienia takiej usługi przez Microsoft pisaliśmy już wcześniej w artykule "Wirtualny dysk od Microsoftu?". Teraz na światło dzienne "wyciekło" kilka dodatkowych informacji. Najprawdopodobniej standardowo wirtualny dysk będzie miał około 2GB pojemności, przy czym będzie oczywiście możliwość dokupienia dodatkowych gigabajtów. Oprócz tego wiadomo, że w nadchodzącym systemie Widows Vista będzie można będzie możliwość podłączenia takiego wirtualnego dysku bezpośrednio do systemu.

Platforma Windows Live znajduje się dalej w fazie testowej, lecz już teraz oferuje między innymi spersonalizowaną stronę startową, pocztę internetową, czy komunikator Windows Live Messenger.

Dalsze szczegóły dotyczące innych funkcji Windows Live Drive, ewentualnych płatności za usługę, czy terminu jej udostępnienia nie są na razie znane.

Windows Live