Sieciowe kursy

Firma Knowledge Navigators udostępniła bezpłatnie oprogramowanie i serwer do prowadzenia internetowych kursów o dowolnej tematyce.

Firma Knowledge Navigators udostępniła usługę o nazwie Grokker oraz program Bizgrokker, stanowiący narzędzie do tworzenia kursów online na dowolny temat. Jeżeli umiesz naprawiać rowery, możesz wykreować kurs np. na temat zmiany łańcucha. Może on zawierać tekst, grafikę i linki do plików lub innych stron w Internecie. Dzięki programowi Bizgrokker można błyskawicznie wykonać spis treści poruszanych tematów, bibliotekę niezbędnych dokumentów, a nawet forum dyskusyjne. Osoby korzystające z kursu będą mogły wzajemnie wymieniać się opiniami, problemami oraz sposobami ich rozwiązywania.

Do tworzenia internetowych kursów nie jest wymagana znajomość języka programowania ani HTML. Interfejs programu pozwala na łatwe i szybkie wprowadzanie tekstu kursu, niezbędnych pytań i odpowiedzi. Spreparowany w ten sposób materiał szkoleniowy można oczywiście później dowolnie modyfikować. Według Marka Szpakowskiego z Knowledge Navigators: "Wkrótce rozszerzymy interfejs tekstowo-graficzny o możliwość kreowania quizów i wyboru wielu poprawnych odpowiedzi jednocześnie".

Dostęp do Grokker i Bizgrokker można uzyskać po bezpłatnej rejestracji w serwisie MyLearningPlace.com. Firmy zainteresowane tworzeniem profesjonalnych kursów i szkoleń na własne potrzeby mogą za opłatą zastosować to rozwiązanie w swych intranetach.


Zobacz również