Sieciowe monitory Samsunga

Syncmaster 460pxn i Syncmaster 400pxn to nowe monitory LCD, zaprezentowane przez firmę Samsung. Są to "odświeżone" wersje modeli 460pn i 400pn, wykorzystujące - odpowiednio - 46-calowy i 40-calowy ekran. Urządzenia wyposażone zostały w najnowszą technologię MagicNet, umożliwiającą wyświetlanie treści na wielu panelach oraz są oferowane w zestawie z systemem Microsoft Windows XP.

Dołączone do nowych LCD oprogramowanie Samsung MagicNet pozwala na stworzenie rozwiązań wielomonitorowych (maksymalnie 4x4 urządzenia), które z pewnością znajdą zastosowanie np. w restauracjach, centrach handlowych itp. Dzięki niemu możliwe jest przesłanie z komputera (serwera) wybranych plików na wyświetlacze przy pomocy sieci Ethernet (oczywiście monitory wyposażono w odpowiednią kartę sieciową). Dla filmów, dokumentów, zdjęć a nawet plików muzycznych możemy stworzyć odpowiednią playlistę ustalając konkretny czas ich wyświetlania/odtwarzania.

Jeżeli chodzi o parametry samych monitorów to wyposażone one zostały w 46-calowy (460pxn) i 40-calowy (400pxn) panel LCD potrafiący wyświetlić obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, jasności 500 cd/m2 oraz współczynniku kontrastu na poziomie 800:1. Kąty widzenia pionowego i poziomego są sobie równe i wynoszą po 170 stopni, natomiast deklarowany przez producenta czas odpowiedzi matrycy to 8 ms. Wśród dostępnych złącz znalazły się: HDMI, RGB, S-video i komponentowe. Warto dodać, że urządzenia sprzedawane są wraz z systemem Microsoft Windows XP.

Niestety ceny nowych monitorów nie zostały podane (sądząc po cenach modeli 460pn i 400pn, które zostały wycenione odpowiednio na 8950 USD i 6750 USD, można przypuszczać, że będą one wysokie).