Sieciowe szkolenie

Sun udostępnił w Internecie kurs obsługi bezpłatnego pakietu biurowego StarOffice.

Firma Sun Microsystems niedawno udostępniła najnowszą wersję bezpłatnego pakietu biurowego StarOffice 5.2 (dostępnego również w polskiej wersji językowej). Użytkownicy w wielu krajach narzekali jednak na brak pomocy i wskazówek niezbędnych do przyswojenia programu. Producent postanowił to zmienić i udostępnił online kurs obsługi tego pakietu. Jest on opracowany w Javie, czyli technologii, którą stworzył Sun.

Użytkownicy, za pomocą specjalnych prezentacji i animacji, mogą poznać zasady korzystania z edytora tekstów StarOffice Writer, arkusza kalkulacyjnego StarOffice Calc i programu do tworzenia prezentacji StarOffice Impress. Według założeń firmy, szkolenia mają być szczególnie przydatne dla osób, które dotychczas korzystały z aplikacji Microsoft Office.

Większą liczbę kursów można zamówić na płytach CD. Istnieje także możliwość skorzystania z pomocy przez telefon lub Internet, ale ta usługa jest już odpłatna. Bezpłatne jest natomiast uczestnictwo w forum dyskusyjnym, które uruchomiono na stronach producenta pakietu. Odpowiedzi na tam zadawane pytania udzielają inni użytkownicy. Forum jest dostępne w językach angielskim i niemieckim.

Firma na swoich stronach opublikowała także listę najczęściej zadawanych pytań (FAQ), dotyczących kwestii technicznych, instalacyjnych i współpracy z innymi pakietami. Sun Microsystems zapowiada również, iż pod koniec roku pojawi się kolejna wersja pakietu: StarOffice dla Mac OS. Dołączy ona do dostępnych już wersji na platformy Windows, Linux i Solaris.

Więcej informacji: www.sun.com/products/staroffice/


Zobacz również