Sieciowi sadyści

BDSM to skrót stosowany w Internecie do oznaczenia miejsc, w których można znaleźć wszelkiego typu materiały, dotyczące tematyki bondage, sadomasochizmu, fetyszyzmu, a także innych nietypowych zachowań powiązanych z wyżej wymienionymi. Ponieważ hasła te dla większości naszych Czytelników mogą brzmieć enigmatycznie, oto krótkie wyjaśnienie poszczególnych terminów:


BDSM to skrót stosowany w Internecie do oznaczenia miejsc, w których można znaleźć wszelkiego typu materiały, dotyczące tematyki bondage, sadomasochizmu, fetyszyzmu, a także innych nietypowych zachowań powiązanych z wyżej wymienionymi. Ponieważ hasła te dla większości naszych Czytelników mogą brzmieć enigmatycznie, oto krótkie wyjaśnienie poszczególnych terminów:

* Bondage - sztuka krępowania partnera seksualnego, mająca swe korzenie na Dalekim Wschodzie. Wyraża ona silną dominację jednego z partnerów, a także służy obojgu do czerpania satysfakcji i przyjemności.

* Sadomasochizm - czerpanie przyjemności i satysfakcji z zadawania bądź przyjmowania bólu fizycznego i psychicznego.

* Fetyszyzm - zainteresowanie seksualne dowolnym obiektem (często wybranym przedmiotem lub osobą).

Terminy te - w zależności od punktu widzenia - mogą oznaczać dla jednych zboczenie czy dewiację seksualną, dla innych dodatkowe urozmaicenie życia seksualnego, jego ubarwienie czy po prostu rozrywkę, dla niektórych cel sam w sobie.

BDSM w sieci

Co więc można znaleźć w sieci w zakresie tematyki BDSM? Przede wszystkim wiele serwerów WWW zawierających erotyczne czy pornograficzne zdjęcia. Wiele z nich dostępnych jest dopiero po opłaceniu konta (kartą płatniczą bądź czekiem), istnieje jednak sporo serwerów ogólnodostępnych, tworzonych przez entuzjastów BDSM i zawierających często materiały zdecydowanie ciekawsze niż komercyjna konkurencja.

Zdjęcia to jednak nie wszystko. Wiele komercyjnych serwerów, po opłaceniu konta, udostępnia coś w rodzaju wideo-seks-telefonu, umożliwiającego kontakt z partnerami oraz uprawianie czegoś na kształt wirtualnego seksu. Nie podam konkretnych adresów serwerów, gdyż po podaniu hasła "BDSM" czy "SEX" w jakiejkolwiek wyszukiwarce internetowej znajdziemy tysiące (jeśli nie dziesiątki tysięcy) stron WWW nawiązujących do interesującego tematu. Wiele prywatnych stron WWW zawiera często bogate materiały dotyczące fetyszyzmu i ich obiektów (np. encyklopedia gorsetu dla jego entuzjastów), opisy dotyczące "wychowania" partnera dla osób dominujących, opisy praktyk bondage czy też ogłoszenia osób poszukujących partnerów o takich samych zainteresowaniach. Dużo jest więc informacji o lochach ("dungeons") pań dominujących ("mistresses"), poszukujących swoich "niewolników" ("submissive slaves") czy też małżeństw szukających chętnego "niewolnika". Są to oferty dla chętnych do spotkań zarówno w sieci, jak i w rzeczywistości. Coraz częściej pojawiają się strony WWW, mające służyć kojarzeniu odpowiednich partnerów - na wzór biur matrymonialnych - ze względu na orientację seksualną, fizjonomię, wiek czy też formy zainteresowań seksualnych.

Oddzielnym tematem są wirtualne sklepy, umożliwiające zakup przez Internet oraz wysyłkową sprzedaż wszelkiego typu bielizny erotycznej (również tej z latexu czy lacy), a także różnych części wyposażenia każdego entuzjasty BDSM, jak pęta, gagi czy pejcze. Większość z nich znajduje się za granicą naszego kraju, pojawiają się jednak pierwsze polskie sklepy udostępniające zarówno informację, jak również możliwość zapłaty w złotówkach za zaliczeniem pocztowym np.http://www.bielizna.remo.com.pl .

Posiadacze kart płatniczych honorowanych na całym świecie są w lepszej sytuacji. Praktycznie wszystkie sklepy internetowe umożliwiają dokonywanie zakupów drogą wysyłkową, płatnych właśnie za pomocą tego typu kart.