Sieciowy Outlook otrzyma mechanizm podpowiedzi

Outlook Web otrzyma wkrótce funkcję podobną do tej doskonale znane z poczty Gmail, a nazywa się "Inteligentna podpowiedź".

Outlook Web jest chętnie używany na całym świecie, rywalizując z Gmailem o miano najpopularniejszego klienta poczty e-mail. W tej chwili propozycja Google posiada mechanizmy, których brak Outlookowi - podpowiadanie tekstu oraz inteligentne tworzenie wiadomości. Jak podano na blogu Microsoftu, wkrótce się to zmieni. W trakcie pisania wiadomości w Outlooku pojawią się gotowe słowa, które będzie można wstawić do maila, naciskając klawisz Tab. Czyli będzie to dokładnie to samo, co obecnie mamy w Gmailu (przykład poniżej).

Sieciowy Outlook otrzyma mechanizm podpowiedzi

Jak podaje Microsoft, aby funkcja ta działała jak najlepiej, została zastosowana zaawansowana SI, dzięki której mają być podawane prawidłowe w kontekście zdania wyrazy. Funkcję będzie można w dowolnej chwili włączyć lub wyłączyć z poziomu ustawień. Dowiedzieliśmy się także, że w sieciowej wersji poczty pojawi się możliwość wysyłania e-maili z opóźnieniem, czyli ze wskazaną datą. Możliwość taka jest dostępna w desktopowej wersji Outlooka, brak jej jednak w sieciowej. I to wkrótce również się zmieni.

Zobacz również:

  • Podatność Outlooka blokuje wykrywanie scamu
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [27.09.2021]

Wszystkie zapowiedziane nowości mają pojawić się jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku, czyli do końca czerwca.

Źródło: WindowsLatest