Sieciowy Photoshop doczekał się poprawek

Firma Adobe zaktualizowała swoją webową aplikację do edycji grafiki i retuszu fotografii. W Photoshop Express można teraz m.in. umieszczać pliki na serwerze metodą "przeciągnij i upuść".

Inne nowości to m.in. udoskonalone narzędzie zmiany rozmiaru obrazu - dostępne są teraz predefiniowane ustawienia wymiarów zdjęcia (Internet, druk, urządzenia mobilne); opcja tagowania obrazów, co ma ułatwić ich przyszłe wyszukiwanie; zintegrowanie aplikacji z usługą Shutterfly (dzięki temu możliwe jest zlecanie wydruków odbitek online).

Obrazy można pobierać do programu bezpośrednio z galerii innych użytkowników - pod warunkiem że właściciel galerii wyraził na to zgodę. Opcje tworzenia galerii internetowych i pokazów slajdów oferują dodatkowe, bardziej atrakcyjne szablony 2D i 3D, z możliwością dodawania podkładów dźwiękowych (do wyboru pozostają podkłady predefiniowane, dostępne w liście rozwijanej w panelu ustawień pokazu slajdów).

Niestety tym razem Adobe nie zaoferowało użytkownikom większej ilości miejsca na swoich serwerach - do składowania zdjęć nadal pozostaje 2 GB przestrzeni na każde konto użytkownika.

Więcej informacji: Photoshop Express