Sieciowy amplituner Yamahy

Do polskich sklepów trafia nowy amplituner Yamahy RX-N600. Urządzenie może odtwarzać nagrania muzyczne z komputera, ma też wbudowany port USB.

Podłączając urządzenie do domowej sieci komputerowej, uzyskujemy bezpośredni dostęp do plików dźwiękowych zapisanych na twardym dysku komputera i możliwość ich odtwarzania. Co więcej, gdy połączymy RX-N600 bezpośrednio do Internetu możemy słuchać internetowych stacji radiowych wprost z Sieci. Opisywane możliwości nie są niczym nadzwyczajnym w nowoczesnych amplitunerach. Jako pierwsza, firma Onkyo udostępniła możliwość odsłuchiwania sieciowych stacji radiowych, natomiast połączenie z komputerem możliwe jest np. w nowych amplitunerach Denona.

Sieciowy amplituner Yamahy

Amplituner Yamaha RX-N600

Yamaha nie zapomniała także o użytkownikach popularnych przenośnych odtwarzaczy MP3 chcących posłuchać swojej ulubionej muzyki nie tylko za pośrednictwem słuchawek. Na panelu przednim RX-N600 zainstalowane jest gniazdo USB do podłączenia odtwarzacza MP3. Przy pomocy menu ekranowego i pilota zdalnego sterowania można swobodnie poruszać się po jego zawartości i wybierać ulubione utwory. Yamaha zastosowała także układy poprawiające brzmienie komputerowych plików audio. RX-N600 został także przystosowany do współpracy z odtwarzaczami iPod. Wystarczy umieścić iPoda w opcjonalnej stacji dokującej Yamaha YDS 10, komunikującej się z RX-N600 pojedynczym przewodem, żeby cieszyć się muzyką płynącą wprost z odtwarzacza. Amplituner ten potrafi bowiem dekodować dźwięk zapisany na płytach DVD i odseparować go na 6 niezależnych kanałów, dostarczając sygnał o mocy 145 watów na każdy z nich, przy wykorzystaniu najpopularniejszych formatów zapisu dźwięku przestrzennego.

Cena urządzenia nie została na razie podana.

Więcej informacji:

http://www.audioklan.com.pl