Sieciowy odtwarzacz DVD

Firma GoVideo zaprezentowała na konferencji IDF urządzenie o nazwie D2740 Wireless Media Receiver+DVD Player - czyli domowe centrum rozrywki. D2740 umożliwia nie tylko odtwarzanie płyt DVD, ale także plików multimedialnych, zapisanych np. na dysku domowego komputera (dane z 'peceta' do odtwarzacza przesyłane są przez sieć - tradycyjną lub bezprzewodową).

Co więcej, D2740 Wireless Media Receiver+DVD Player może również posłużyć do korzystania z internetowych serwisów muzycznych - dzięki zastosowaniu technologii StreamLink. Urządzenie obsługuje większość popularnych formatów muzycznych, wideo i graficznych - może więc odtwarzać klipy wideo, pliki audio oraz zdjęcia zapisane na dysku komputera podłączonego do tej samej sieci.

Wireless Media Receiver wyposażono we wbudowany dekoder Dolby Digital oraz komplet złącze wideo (composite, component, S-Video) i audio (Coaxial i optyczne). Przedstawiciele GoVideo mówią, że odtwarzacz powinien pojawić się w sprzedaży (na początku jedynie w USA) już w październiku. Jego ceny na razie nie podano.