Sieciowy projektor Epsona

Epson zaprezentował projektor EMP-7900NL charakteryzujący się wysoka jasnością 4000 ANSI lumenów oraz możliwością pracy w sieci komputerowej.

Projektor Epson EMP-7900NL

Projektor Epson EMP-7900NL

Projektor doskonale nadaje się do stosowania w salach konferencyjnych, gdzie wymagany jest dostęp do sieci komputerowej i nieprzeciętna jasność. Jak już wspominaliśmy, model ten dysponuje jasnością 4000 ANSI lumenów oraz rzeczywistą rozdzielczością XGA (1024 x 768). Jednocześnie zadbano o to, aby hałas wytwarzany przez projektor podczas pracy był niewielki. Wynosi 36 dB. Funkcja Epson Wall Shot automatycznie dostosowuje jasność, kontrast i charakterystykę barwową obrazu do powierzchni projekcyjnej, niezależnie od jej rodzaju. Projektor Epson EMP-7900NL jest sprzedawany bez obiektywu; do wyboru są trzy różne wersje obiektywu. Poprzez zastosowanie opcjonalnych obiektywów do średnich i dużych odległości projektor można dostosować do każdych warunków lokalowych bez utraty jakości obrazu.

Możliwość pracy w sieci

Epson EasyMP.net to zbiorcze określenie wszystkich technologii Epson, które umożliwiają sterowanie pracą projektora przez administratora sieci. W ten sposób możliwe jest nadzorowanie statusu projektora Epson EMP-7900NL. Niezależnie od tego, wieloma z podstawowych funkcji projektora można sterować za pomocą różnych aplikacji - Simple Network Management Protocol, EMP Network Manager i EMP Monitor. Zestaw narzędzi umożliwia administratorowi sterowanie statusem / kontrolę statusu projektora i reagowanie na komunikaty o awarii wentylatora lub lampy projekcyjnej lub ostrzeżenia o kończącej się żywotności lampy projekcyjnej. Oczywiście, możliwe jest także przydzielanie adresów IP.

Kontrast zapewniany przez urządzenie ma współczynnik 700:1. Pilot zdalnego sterowania ma podświetlane tło klawiszy i joystick. Żywotność lampy projekcyjnej to 3000 godzin. Cena urządzenia to 18700 zł.


Zobacz również