Sieciowy telewizor Benq

Firma Benq zaprezentowała nową linię telewizorów LCD. Urządzenia są efektem współpracy producenta z firmą Mediabolic - dzięki zastosowaniu w nich jej oprogramowania oraz wyposażeniu telewizorów w złącze sieciowe, użytkownik może oglądać na ekranie telewizora multimedia zgromadzone na dysku podłączonego do tej samej sieci komputera PC.

Nowa linia - Network LCD Televisions - składa się z 11 modeli, o przekątnych ekranu od 14 do 46". Urządzenia mogą być wyposażone zarówno w tradycyjny port sieciowy Ethernet, jak i moduł sieci bezprzewodowej WiFi (802.11 a/b/g).

Sieciowy telewizor Benq

BenQ Network LCD Television

W urządzeniach zastosowano procesor multimedialny Philips Nexperia PNX1502 - umożliwia on odtwarzanie najpopularniejszych formatów zapisu muzyki, wideo i grafiki. Co więcej, jeśli telewizor podłączymy do Internetu, możliwe będzie również korzystanie z internetowych stacji radiowych.

Przedstawiciele Benq poinformowali, że telewizory sprzedawane będą innym firmom, które mogą wprowadzać je na rynek pod własnymi markami. Ich cen na razie nie podano.