Sieciowy telewizor Sony

Japoński koncern zaprezentował przenośny telewizor LCD, obsługujący standard Wi-Fi. Urządzenie sprzedawane będzie w komplecie z pilotem i "stacją bazową". Wystarczy podłączyć do niej źródło sygnału (np. antenę lub odtwarzacz DVD) - sygnał zostanie bezprzewodowo przesłany do telewizora, z którym użytkownik może udać się np. do ogrodu, nie ciągnąc za sobą kabli.

Sieciowy telewizor Sony

LocationFree Portable Broadband TV

LocationFree Portable Broadband TV dostępny będzie w dwóch wersjach, różniących się wielkością ekranu - użytkownik będzie miał do wyboru urządzenia wyposażone w ekran o przekątnej 12,1" lub 7". Większy model, o rozdzielczości 800 x 600 pikseli kosztować ma ok. 1500 USD, zaś mniejszy (800 x 480 pikseli) - ok. 1000 USD.

Urządzenia sprzedawane będą w komplecie z pilotem na podczerwień i "stacją bazową", z której będzie można przesyłać sygnał do telewizora za pośrednictwem sieci Wi-Fi (stacja obsługuje trzy popularne standardy Wi-Fi - w tym 802.11g).

Co ciekawe, możliwe będzie również "zdalne" odbieranie sygnału ze stacji bazowej - za pośrednictwem Internetu. Aby skorzystać z tej opcji, użytkownik będzie musiał podłączyć stację np. do domowego routera, a potem znaleźć się z telewizorem w zasięgu hotspota (lub podłączyć do telewizora przewód sieciowy - urządzenie wyposażone jest w stosowny port).

LocationFree Portable Broadband TV ma także wbudowany port USB, złącze, umożliwiające korzystanie z kart pamięci flash, wejście TV oraz stereofoniczne głośniki.