Siedemnastka

Monitor XJ717 firmy MAG Innovision należy do popularnej obecnie na rynku grupy monitorów 17-calowych.

Monitor XJ717 firmy MAG Innovision należy do popularnej obecnie na rynku grupy monitorów 17-calowych.

Wyposażony jest w kineskop Hitachi High Contrast z plamką 0.26 mm i może pracować w rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli przy częstotliwości odświeżania obrazu 65 Hz. Kineskop ma właściwości antystatyczne i antyodblaskowe, co znacząco wpływa na komfort pracy z urządzeniem. Częstotliwość odchylania poziomego mieści się w granicach od 30 do 86 kHz, a częstotliwość odchylania pionowego wynosi od 50 do 160 Hz. Monitor waży 17,5 kg.

Siedemnastka
Monitor ma jedno pokrętło, tzw. JAG, za pomocą którego możemy uruchomić menu ekranowe i modyfikować parametry obrazu, na przykład jasność i kontrast. Możemy także przemieszczać obraz na ekranie, zmieniać jego geometrię, czyli zaokrąglenie brzegów, wybrzuszenia, skrzywienia i wygięcia. Opcje menu mogą być wyświetlane w 4 językach. Możemy również zmieniać nasycenie i sposób wyświetlania kolorów, co nie jest bez znaczenia dla osób przygotowujących grafikę do druku. Mamy również możliwość rozmagnesowania maskownicy, co pozwala usunąć zniekształcenia obrazu.

Instalacja nie sprawia żadnych problemów - wystarczy zamontować podstawkę na spodniej części monitora, połączyć go z komputerem i włączyć zasilanie. Windows 95/98 rozpozna urządzenie i możemy już pracować. Do monitora dołączona jest polska instrukcja, która właściwie nie była potrzebna do sprawnej instalacji urządzenia. Jakość obrazu na ekranie jest dobra, chociaż można mieć drobne zastrzeżenia do wyglądu tekstu w najwyższej rozdzielczości (1600 na 1200 pikseli) oraz małych zniekształceń na brzegach ekranu. Grafika prezentuje się bardzo dobrze, nawet niewielkie różnice kolorów są dobrze widoczne.

Monitor XJ 717 opatrzony został certyfikatem TCO 95, co oznacza, że przy jego konstrukcji brano pod uwagę nie tylko jakość obrazu i wysoką rozdzielczość, ale także bezpieczeństwo użytkownika i zasady ochrony środowiska naturalnego.