Siemens CX 70 - naciskasz i mówisz

W ofercie Siemensa znajdzie się wkrótce telefon komórkowy, w którym zastosowano funkcję 'PaT' (Push and Talk). Model o symbolu CX70 posiada duży, kolorowy wyświetlacz oraz wbudowaną kamerę wideo z 5-krotnym zoomem cyfrowym.

Siemens CX 70 - naciskasz i mówisz

CX70 - pierwsza komórka Siemensa z funkcją Push and Talk

Komunikacja z wykorzystaniem 'PaT', przypomina popularne niegdyś krótkofalówki 'walkie-talkie'. Użytkownik wybiera osoby, z którymi chce nawiązać łączność. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku, pod uprzednio zdefiniowane adresy wysyłane jest zaproszenie do rozmowy, z pytaniem o zaakceptowanie. Jak tylko partycypujący w dyskusji użytkownicy wyrażą zgodę, inicjator rozmowy wciska przycisk 'PaT' i rozpoczyna dyskusję, którą słyszeć mogą wszyscy uczestnicy. Połączenie realizowane jest z wykorzystaniem sieci GPRS. Każdy użytkownik może natychmiast odpowiedzieć, wciskając przycisk 'PaT', zaś prawo głosu należy się temu, kto pierwszy go przyciśnie.

Pierwszym w ofercie Siemensa telefonem komórkowym oferującym taką funkcjonalność będzie model CX70. Urządzenie o rozmiarach 108 x 46 x 18 mm i wadze 90 gramów, posiada duży, 9-linijkowy, kolorowy wyświetlacz dysponujący paletą 65 tysięcy kolorów. Dodatkowo znajdziemy tu również wbudowaną kamerę wideo z 5-krotnym zoomem cyfrowym, rejestrującą obraz z prędkością 12 klatek na sekundę oraz zdjęcia w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Standardowa bateria litowo-jonowa wystarcza na 330 minut rozmowy lub 300 godzin w stanie gotowości. Jej naładowanie zajmuje niespełna 2 godziny. Nie jest jeszcze znana orientacyjna cena oraz ostateczna data wprowadzenia na rynek modelu CX70.

Więcej informacji: Siemens