Siemens SL65: mały wielki telefon

W ofercie firmy Siemens pojawił się właśnie nowy model telefonu komórkowego o symbolu SL65. Jest to następca modelu SL55, charakteryzujący się specjalnym mechanizmem wysuwanej klawiatury oraz modułem miniaturowej kamery cyfrowej.

W tym niewielkim, trzyzakresowym telefonie konstruktorom z Siemensa udało się zmieścić wyświetlacz TFT dysponujący paletą 65 tysięcy kolorów. Moduł miniaturowej kamery cyfrowej oferuje możliwość rejestrowania sekwencji wideo z maksymalną rozdzielczością VGA (640 x 480 pikseli) przy prędkości 8 klatek/s. Możemy także skorzystać z funkcji przybliżania – model SL65 oferuje 5-krotny zoom cyfrowy. Co ciekawe, klipy zapisane i odtwarzane są z wykorzystaniem kodeka H.263. W przypadku wykonywania zdjęć użytkownikowi może się przydać dołączana do aparatu lampa błyskowa Flash IFL-600 z automatyczną kontrolą ekspozycji. Zarejestrowane zdjęcia i sekwencje wideo możemy wysyłać wraz z tekstem i dźwiękiem w formie wiadomości pocztowej lub wiadomości MMS. Standardowo dostępny jest również GPRS.

Litowo-jonowa, standardowa bateria aparatu SL65 zapewnia do 270 minut rozmowy lub 230 godzin czuwania. Telefon komórkowy Siemens SL65 o wymiarach 90,2 x 47,6 x 20,9 mm, według zapowiedzi znajdzie się na azjatyckim oraz europejskim rynku we wrześniu. Jego cena nadal pozostaje nieznana.

Więcej informacji: http://www.siemens.com