Siemens SP65 - bez cyfrówki, dla biznesu

W ofercie Siemensa dostępny będzie od kwietnia nowy model telefonu komórkowego o symbolu SP65, który zdaniem przedstawicieli firmy, przeznaczony jest dla użytkowników korporacyjnych. Z tego też powodu nie zamontowano w nim modułu aparatu cyfrowego.

Siemens SP65

Siemens SP65

Jak twierdzą przedstawiciele Siemensa, funkcjonalność aparatu cyfrowego została usunięta z modelu SP65, aby nie narażać użytkowników korporacyjnych na działania wbrew zasadom bezpieczeństwa i zachowania poufności danych wewnątrz środowisk biznesowych. Poza tym urządzenie jest jednak wyposażone w szereg opcji komunikacyjnych.

Trzyzakresowy SP65 może bezprzewodowo synchronizować się z klientem pocztowym Microsoft Outlook, czy Lotus Notes. Posiada ponadto wbudowane gniazdo dla kart pamięci MMC (MultiMediaCard). Telefon posiada duży wyświetlacz TFT dysponujący paletą 260 tysięcy kolorów i do komunikacji z zewnętrznymi urządzeniami wykorzystuje między innymi protokół Bluetooth. Maksymalny czas rozmowy w SP65 wynosi 5 godzin, zaś czas gotowości - 250 godzin.

Według zapewnień przedstawicieli Siemensa, model SP65 trafi do sprzedaży w kwietniu 2005 roku. Na razie nie jest znana jeszcze jego cena.

Więcej informacji: Siemens


Zobacz również