Siemens na Dzikim Zachodzie

Siemens we współpracy z amerykańskim kontrahentem, firmą Cingular Wireless, wchodzi na rynek telefonów komórkowych w USA.

Niemiecki potentat telekomunikacyjny Siemens poinformował o rozpoczęciu współpracy z amerykańską firmą Cingular Wireless, dzięki której zamierza wejść na rynek trójzakresowych telefonów GSM w Stanach Zjednoczonych. Siemens planuje rozpoczęcie działalności na amerykańskim rynku od wprowadzenia najnowszego telefonu Siemens S40. Model ten to pierwszy trójzakresowy telefon komórkowy, wyprodukowany przez niemieckiego giganta. Działa on w 2 zakresach częstotliwości obowiązujących w Europie i Azji (900 MHz i 1800 MHz) oraz w paśmie 1900 MHz, które obowiązuje w USA. Najnowszy produkt firmy oferuje także dostęp do Internetu przez WAP.

Firma Cingular Wireless to joint venture dwóch operatorów amerykańskich, firm SBC Communicationss i BellSouth. Spółka powstała w październiku ub.r. i oferuje usługi abonenckie w systemie telefonii komórkowej w 38 stanach dla ok. 19 mln użytkowników.