Siemens: nowy firmware na komórkowy defekt

Dostępny jest już nowy firmware dla telefonów komórkowych Siemensa z serii 65, usuwający zauważoną w nich pod koniec sierpnia usterkę. Wykryty problem, w skrajnych warunkach mógł doprowadzić nawet do uszkodzenia słuchu.

Jak informowaliśmy już wcześniej, problem dotyczy telefonów komórkowych serii 65: C65, CX65, M65, S65, SL65. Zdaniem ekspertów, zauważona pod koniec sierpnia usterka, mogła doprowadzić nawet do poważnego uszkodzenia słuchu (pisaliśmy o tym szerzej w artykule "Ogłuszający koniec rozmowy w telefonach Siemensa").

Jak mówią przedstawiciele Siemensa, zanim aktualizacja oprogramowania dla telefonów serii 65 została udostępniona użytkownikom, musiała przejść testy w laboratorium i uzyskać odpowiednie zezwolenia operatorów sieci komórkowych.

Nowy firmware usuwający defekt oprogramowania w telefonach z serii 65, można już pobierać ze strony internetowej producenta. W przyszłości Siemens planuje dokonywanie podobnych aktualizacji oprogramowania telefonów komórkowych w sposób zautomatyzowany, poprzez operatorów poszczególnych sieci komórkowych.

Więcej informacji: Siemens