Siggraph 2006 rozpoczęte

W Bostonie rozpoczęła się kolejna edycja prestiżowej Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Grafiki Komputerowej i Technik Interaktywnych, Siggraph. Impreza odbywa się już po raz 33.

Organizatorzy imprezy przewidzieli w jej programie wiele atrakcji. Do najważniejszych zaliczyć oczywiście należy obecność koncernów liczących się w świecie komputerowej grafiki oraz firm, które chcą w tej branży dopiero zaistnieć. Wśród najważniejszych warto wymienić chociażby Adobe, Autodesk, AMD, Corel, Gateway, IBM, Nvidia, Pixar Animation Studios, Sony Pictures Imageworks Inc., Wacom, Walt Disney Animation i Xerox. Kompletna lista wystawców znajduje się tutaj.

W czasie targów zostaną też przyznane nagrody w kilku kategoriach, w tym za szczególne osiągnięcia w dziedzinie grafiki komputerowej, znaczący wkład w rozwój grafiki oraz wyróżnienia dla młodych twórców grafiki. Dodatkowym urozmaiceniem konferencji będą panele dyskusyjne, kursy, warsztaty i wykłady poświęcone nowym technikom tworzenia i edycji grafiki oraz galerie grafik pogrupowane w kategorie tematyczne.

Zakończenie konferencji nastąpi 3 sierpnia.

Więcej informacji: Siggraph 2006