Silent Hill: Revelation 3D trafi do kin w październiku

Wygląda na to, że druga część filmu opartego na słynnej serii horrorów Konami zdąży nas postraszyć w Halloween. Amerykańska firma Open Road Films, która uzyskała prawa do dystrybucji najnowszej ekranizacji Cichego Wzgórza na terenach kraju ogłosiła, że światowa premiera "Silent Hill: Revelation 3D" odbędzie się 26 października 2012 roku.

SH: Revelation 3D

"Revelation 3D" kontynuuje opowieść ukazaną w "Silent Hill" z 2006 roku, przedstawiając losy Heather Mason, która wyrusza w ślad za zaginionym ojcem, gdy ten zniknął w tajemniczych okolicznych w dniu jej 18. urodzin. Na stołkach producentów ponownie zasiedli Samuel Hadida i Don Carmody.

Pierwsza część (w przeciwieństwie do coraz bardziej żenujących odsłon "Resident Evil") była w moim mniemaniu całkiem niezłą ekranizacją, która jednocześnie bardzo dobrze się sprzedała zgarniając w światowym box office ok. 100 mln. dolarów. Czy następca powtórzy ten sukces i, co najważniejsze, czy fani trzech pierwszych gier Silent Hill wyjdą z seansu zadowoleni? Czekamy na jakieś konkretne materiały wideo.