Silent Hill - trzy gry w trzy miesiące

Fani gier spod szyldu Silent Hill mogą już zacierać ręce na myśl o pierwszym kwartale roku 2012. Konami zapowiedziało, że trzy nowe tytuły z tej serii pojawią się w pierwszych trzech miesiącach przyszłego roku.

Pierwszą grą jest Silent Hill HD Collection który oficjalnie został zapowiedziany w czerwcu tego roku i zawierać będzie reedycje drugiej i trzeciej części. Obie gry poza odświeżoną grafiką dostaną jeszcze nowe ścieżki dialogowe a na rynku ukażą się 24 stycznia.

Następnie gdzieś w lutym do sprzedaży trafi Silent Hill: Book of Memories, który będzie tytułem dedykowanym dla PlayStation Vita. Będzie to również pierwsza w serii gra która będzie miała wsparcie dla kooperatywnego trybu multiplayer.

Na samym końcu w marcu pojawi się Silent Hill: Downpour. To również jest nowa gra, trafi ona jednak na xboxa 360 oraz PS3. Gracze wcielą się w rolę skazańca Murphy’ego Pendletona który zostaje uwięziony w tytułowym miasteczku.

Jest to cała paleta gier survival-horror wychodząca w dość krótkich odstępach, myślę więc że każdy fan tego gatunku lub tej serii znajdzie w przeciągu tych trzech miesięcy coś dla siebie.