Silent Hill w kinie

Firma Konami zawarła umowę, na podstawie której wytwórnia filmowa Davis przeniesie grę Silent Hill na srebrny ekran.

Silent Hill jest popularną przygodową grą akcji zrealizowaną w konwencji horroru, której akcja toczy się w złowieszczej, zamglonej scenerii, gdzie gracz stawia czoło wielu przerażającym stworom. Na srebrny ekran przeniesie grę Samuel Hadida i jego firma Davis Films Sarl. Hadida odpowiedzialny jest za takie produkcje jak 'True Romance' w reżyserii Toniego Scotta (scenariusz autorstwa Quentina Tarantino), 'Brotherhood of the Wolf' w reżyserii Christophera Gunsa czy Spinder', który wyreżyserował David Cronengerg. Konami zapowiada ścisłą współpracę przy realizacji filmu, począwszy od nadzoru nad powstawaniem scenariusza, poprzez wygląd stworów i soundtrack, aby w pełni oddawały klimat gry.

"Silent Hill jest znakomitą grą, która przyciągnęła i hipnotyzowała miliony graczy na całym świcie - jest przerażająca i inteligentna. Jestem bardzo dumny z faktu, że będę pracował nad filmem opartym na tej produkcji" – powiedział Christopher Gans, który będzie reżyserował adaptację gry.

Jak na razie, Konami nie podała szczegółów co do daty rozpoczęcia produkcji, obsady i planowanej premiery filmu. Więcej szczegółów już wkrótce.