Silnik Unity 5.2 daje wsparcie dla Windows 10 i uniwersalnych aplikacji

Unity doczekało się nowej wersji, a jedną z nowości jest wsparcie systemu Windows 10 i uniwersalnych aplikacji. Od teraz programiści będą mogli jeszcze łatwiej tworzyć multiplatformowe gry.

Silnik gier o nazwie Unity pozwalający na tworzenie gier na wiele różnych platform doczekał się nowej wersji. Jedną z najważniejszych nowości jest wsparcie dla nowego systemu Microsoftu. Unity 5.2 nie tylko będzie kompatybilne z Windows 10, ale pozwoli deweloperom na pisanie tzw. Uniwersalnych Aplikacji.

Dzięki temu usprawnieniu programiści będą mogli tworzyć gry, które będą działać na szerokiej gamie urządzeń. Unity 5.2 pozwoli napisać grę, która będzie uruchamiała się po drobnych poprawkach nie tylko na smartfonach i tabletach, ale też na laptopach, komputerach stacjonarnych i konsoli Xbox One jeśli tylko zainstalowany będzie na nich system Windows 10.

Zobacz również:

  • watchOS 7.3 dostępny! Nowa tarcza to nie jedyna nowość.
  • Windows 10 domyślnie zablokuje aplikacje - sprawdź które
Silnik Unity 5.2 daje wsparcie dla Windows 10 i uniwersalnych aplikacji

Nowe Unity daje to wsparcie dla Windows 10

Unity 5.2 wprowadziło też wsparcie dla Visual Studio. Silnik zostanie też rozbudowany o łatwy dostęp do innych części Unity takich jak Unity Ads, Unity Analytics, Unity Cloud Build i Unity Multiplayer prosto z edytora. Nowa wersja Unity napisana została też z myślą o tworzeniu gier na gogle wirtualnej rzeczywistości. Pod uwagę brany był Projekt Morfeusz od firmy Sony, a wsparcie dotyczy też Oculus Rift oraz Samsung Gear VR.

Multiplatformowy silnik graficzny Unity 5.2 mogą już pobierać wszyscy chętni. Dostępne są trzy wersje, a podstawowa o nazwie Personal na użytek osobisty jest dostępna bezpłatne. Wersja Unity 5.2 Pro kosztuje 75 dol. miesięcznie, a firmy mogą też wykupić licencję Enterprise.

źródło: unity3d.com