Silnik gry Rage, Tech 5, kompatybilny z każdą platformą?! id Software twierdzi, że tak

Wszystko wskazuje na to, że nareszcie powstał silnik, który działa w podobny sposób na wszystkich dostępnych platformach. Mowa tu oczywiście o Tech 5, najnowszym dziele firmy ID. Testy pokazują, że tworzone przy jego pomocy gry nie będą wymagać od producentów dostosowywania do każdej platformy z osobna. Przyspieszy to znacznie produkcje nowych tytułów oraz usprawni ich jakość. Nadchodzi rewolucja?

O tym, że Tech 5 ma wkrótce ukazać się na rynku, dowiedzieliśmy się niedawno z ust Steve'a Nixa, jednego z dyrektorów ID.

Jego zdaniem, głównym problemem przy produkcji gier jest to, że tytuły testowane są na jednym sprzęcie. Do niego są też dopasowywane. Konwersja na inną platformę zajmuje bardzo dużo czasu i zwykle okazuje się być nieefektywna.

Silnik gry Rage, Tech 5, kompatybilny z każdą platformą?! id Software twierdzi, że tak

Tech 5

Teraz ma się to zmienić. Dzięki zastosowaniu Tech 5, wystarczy jedynie zmienić parę danych w kodzie gry i tytuł sam dostosuje się do nowego sprzętu. Nie są to tylko słowa. Podobno silnik był już wielokrotnie testowany przez programistów z ID i "sprawdza się doskonale". Po przekonwertowaniu gry na inną platformę nie występują żadne problemy.

Silnik gry Rage, Tech 5, kompatybilny z każdą platformą?! id Software twierdzi, że tak

Tech 5

Jak informują przedstawiciele producenta, pierwszą grą pisaną na silniku Tech 5 ma być Rage. Wszystko wskazuje więc na to, że już niedługo będziemy mieli okazję przekonać się co nowe dzieło ID naprawdę potrafi.

Swoją drogą, ciekawe jak na wiadomość o nowym silniku ID zareaguje konkurencja. Jedno jest pewne, na graczach odbije się to w 100% pozytywnie.

Silnik gry Rage, Tech 5, kompatybilny z każdą platformą?! id Software twierdzi, że tak

Tech 5

Rage ma być postapokaliptycznym shooterem, którego akcja rozgrywać się będzie głównie na otwartym terenie. Z tego powodu, w grze znajdzie się szereg elementów, które są dość nietypowe jak dla tego gatunku. Jednym z nich są pojazdy. Wiadomo już, że odpowiednio zmodyfikowany wehikuł służyć będzie do nie tylko do szybkiego przemieszczania się po bezdrożach, ale również do wykonywania bardziej skomplikowanych misji.

Niestety o Rage nie wiadomo nic więcej. Posługiwanie się pojazdami sugeruje jednak, że będziemy mieli do czynienia z bardzo dużym obszarem rozgrywki.

Nieznana jest jak na razie data premiery ani wymagania sprzętowe. Wiadomo natomiast, że tytuł ma się ukazać zarówno na PC jak i konsole Xbox 360 i Playstation 3. Potwierdzałoby to domniemane cechy "rewolucyjnego Tech 5". Póki co jednak - czekamy na więcej informacji.

O nowych grach id Software przeczytacie m.in. w artykule "id Software stworzy Dooma IV, Rage oraz sequel gry Quake Arena".