Silver Snipers doczekają się filmu

Trwają prace nad filmem dokumentalnym o szwedzkiej ekipie Counter-Strike'a, która pomimo swojego wieku odniosła wiele sukcesów.


Silver Snipers - Historia

W 2017 roku firma Lenovo zaczęła w szwedzkich gazetach umieszczać ogłoszenia związane z pracą dla emerytów. Wymaganiem była chęć poznania branży komputerowej. Projekt firmy miał na celu pokazanie że branża e-sportu jest dla wszystkich, każdy nie zależnie od wieku, sprawności fizycznej i zawodowej przeszłości może czerpać radość z grania. Zgłoszenia napływały, więc zaczęto formować drużynę w której skład weszli:

  • Öivind ‘Windy’ Toverud, lat 76
  • Baltasar ‘El_Niño’ Aguirre, lat 65
  • Abbe ‘BirDie’ Drakborg, lat 76
  • Inger ‘TriggerFinger’ Grotteblad, lat 67
  • Wanja ‘Knitting Knight’ Godänge, lat 64

Więcej o zawodnikach można poczytać na stronie https://lenovo-silversnipers.com/

Trzeba było się zastanowić nad wyborem gry. Propozycje padały na tytuły takie jak: Overwatch czy Dota 2. Jednak najbardziej popularnym tytułem gry e-sportowej był Counter-Strike, dlatego wybór tej gry był zrozumiały.

Zobacz również:

  • Jak wyświetlić statystyki w CS:GO?

Silver Snipers - bo tak nazwano drużynę - zaczęli od całkowitych podstaw. Początkowo pod okiem profesjonalnego gracza Tommy'ego “Pottiego” Ingemarssona reprezentanta Ninjas in Pyjamas, poznawali mechanikę gry. Nauczyli się sterowania postacią oraz w których momentach używać odpowiednich klawiszy. Następnie trenerem drużyny został Fredrik “jaegarn” Andersson reprezentant Meet Your Makers. Zadziwiającym było jak wielki zapał do treningów posiadała ta wiekowa drużyna. Zadawali masę pytań szukając odpowiedzi jak poprawić umiejętności strzeleckie i koordynację w grze. Dość łatwo przychodziło im przyswajanie taktyk wykorzystywanych w meczach. Chętnie także wyjeżdżali na zgrupowania, gdzie mogli wspólnie trenować w jednym pomieszczeniu.

Silver Snipers - Sukces

Silver Snipers doczekają się filmu

Podczas DreamHack Summer rozegrano turniej dla seniorów. Silver Snipers pokonali w finale Grey Gunners i zostali najlepszą drużyną wygrywając 16:4. Dzięki temu wydarzeniu twórcy projektu mogą być zadowoleni z efektu. Poniżej filmik z finału rozegranego na mapie Dust2.

Silver Snipers - Film

Firma Ubisoft rozpoczęła prace nad dokumentalnym filmem o historii Silver Snipers. Za produkcję będą odpowiedzialni twórcy komedii Jestem taka piękna, Abby Kohn oraz Marc Silverstein. Póki co film nie ma jeszcze tytułu.

Zobacz: Obcy: Izolacja - jeden z najlepszych horrorów ostatnich lat dostaniecie na PC niemal za darmo