SilverCrest - opinia i informacje o popularnej marce z Lidla

Sprzęt elektroniczny już na stałe zagościł w ofercie sklepu Lidl i wbrew pozorom cieszy się sporym zainteresowaniem. Główną marką sprzedawanych urządzeń jest SilverCrest. Przyjrzeliśmy się bliżej, co właściwie kryje się pod tą nazwą.

fot. PCWorld

Każdy, kto choć raz robił zakupy w Lidlu spotkał się z nazwą marki SilverCrest, którą oznaczone są głównie sprzęty elektroniczne oraz produkty AGD. Jak można zauważyć, tego rodzaju towarów jest tam naprawdę sporo i cały czas pojawiają się nowe - w sklepie internetowym Lidla są one dostępne praktycznie przez cały rok. Świadczy to przede wszystkim o tym, że cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów. Warto również dodać, że produktów tej marki nie znajdziemy w żadnym innym znanym sklepie z elektroniką.

Tajemnicza marka

Szukając w internecie jakichkolwiek informacji na temat marki SilverCrest możemy się rozczarować - niestety nie trafimy na żadne konkretne odpowiedzi. Da się jednak stwierdzić, że urządzenia SilverCrest sprzedawane w sklepach Lidla, to produkty dostarczane m.in. przez niemieckie przedsiębiorstwo Kompernass, którego stronę znajdziemy w sieci. Warto dodać, że z tej samej firmy pochodzą narzędzia Parkside, także znajdujące się w ofercie Lidla.

Zobacz również:

 • Lidl: wyprzedaż produktów - co warto kupić taniej?
 • Urządzenia Philips, które kupisz w Lidlu. Sprawdziłam ofertę
 • Lidl: co kupimy taniej w tym tygodniu? Można liczyć na kilka ciekawych rabatów

Za dostarczanie niektórych urządzeń elektronicznych - a przede wszystkim akcesoriów i części zamiennych - marki SilverCrest odpowiedzialne jest także inne przedsiębiorstwo, a mianowicie HOYER Handel GmbH, z siedzibą w Hamburgu. Partnerskimi sklepami, z którymi współpracuje jest właśnie Lidl oraz Monsieur Cuisine, czyli kolejna marka, którą spotkamy na niektórych sprzętach z oferty Lidla. Jak wynika z informacji podanych na oficjalnej stronie firmy, produkty (w tym drobna elektronika i części zamienne) znajdujące się w ich ofercie produkowane są przede wszystkim w Chinach. Można się domyślić, że podobnie jest w przypadku sprzętów dystrybuowanych przez Kompernass.

Co ciekawe, zarówno Kompernass, jak i HOYER Handel GmbH prowadzą polskie sklepy internetowe, umożliwiające zakup urządzeń oraz części zamiennych różnych marek, w tym SilverCrest oraz Parkside. Do tego, na każdej ze stron znajdziemy kontakt do polskiego serwisu.

SilverCrest - opinia i informacje o popularnej marce z Lidla

Źródło: www.kompernass.com/pl/

Czy niska cena przekłada się na jakość?

Niewątpliwie jednym z czynników niskiej ceny danych produktów jest ich jakość. Musimy mieć świadomość, że tańszy o ponad połowę od konkurenta "lidlomix" będzie wykonany ze słabszych materiałów, a funkcjonalność robota sprzątającego nie dorówna popularnym na rynku modelom. Nie da się ukryć, że niska cena stanowi tutaj pewną rekompensatę za słabsze podzespoły. Nie oznacza to jednak, że produkty SilverCrest nie są godne polecenia - to ciekawa alternatywa dla osób, które chcą wyposażyć się w nieco tańszy sprzęt niż produkty znanych producentów, którzy są już na rynku od kilku czy kilkunastu lat.

Na stronie sklepu Lidl możemy przeczytać:

Marka Silvercrest to przede wszystkim wszechstronność. To artykuły gospodarstwa domowego, w tym urządzenia kuchenne, sprzątające, sprzęt służący do pielęgnacji oraz szeroko pojęty asortyment technologiczny.

Nowoczesny design - dbamy o uniwersalne, ale bardzo atrakcyjne wzornictwo, które sprawdzi się doskonale w każdej przestrzeni, niezależnie od tego, jak ją urządziliśmy.

Prostota obsługi - urządzenia Silvercrest cechuje niezwykła intuicyjność obsługi. Wszystko jest proste od pierwszego uruchomienia, bez dodatkowych skomplikowanych procedur.

Optymalny stosunek jakości do ceny - proponujemy solidną jakość za relatywnie niską, konkurencyjną cenę.

Najlepsza alternatywa dla droższych marek - w ofercie Silvercrest znajdziesz przydatne urządzenia, które w porównaniu z konkurencją cechują się niższą ceną przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości.

Bezpieczeństwo i certyfikaty - wszystkie urządzenia zostały przetestowane i posiadają europejskie certyfikaty bezpieczeństwa.

 • Reklamacja produktu z tytułu gwarancji
 • Pewnym zabezpieczeniem jest także 3-letnia gwarancja z możliwością szybkiej reklamacji. Należy jednak zaznaczyć, że to nie Lidl jest gwarantem produktów, które są objęte gwarancją. Jak wspominaliśmy wyżej, w przypadku urządzeń i akcesoriów marki SilverCrest, za serwis odpowiedzialne są firmy dostarczające dane sprzęty, czyli Kompernass oraz HOYER Handel GmbH. Jeśli nie mamy pewności, kto jest gwarantem danego produktu, możemy sprawdzić to na stronie Lidla, pod tym linkiem: obsluga-klienta.lidl.pl. W tym miejscu znajdziemy także odpowiedni formularz zgłoszeniowy, który można wysłać bezpośrednio przez stronę Lidla.

  SilverCrest - opinia i informacje o popularnej marce z Lidla
 • Czym jest certyfikat TUV
 • Przeglądając ofertę Lidla z produktami marki SilverCrest, możemy zauważyć, że większość z nich posiada certyfikat TUV. Co to właściwie oznacza? Najprościej mówiąc, jest to pewnego rodzaju potwierdzenie, że dany wyrób spełnia określone kryteria bezpieczeństwa i jakości.

  Sama nazwa to skrót od niem. Technischer Überwachungsverein, czyli Stowarzyszenie Inspekcji Technicznej. To działające na arenie międzynarodowej niezależne firmy usługowe z Niemiec i Austrii, które testują, kontrolują oraz certyfikują systemy techniczne oraz wszelkiego rodzaju produkty, by zminimalizować zagrożenia oraz zapobiec uszkodzeniom. Jednostką certyfikującą produkty marki SilverCrest jest TÜV SÜD, czyli jeden z dostawców usług w obszarze jakości i bezpieczeństwa.

  SilverCrest - opinia i informacje o popularnej marce z Lidla

  Logo TÜV SÜD

  Eksploatacja

  Mimo niepewnej jakości produktów marki SilverCrest, wiele osób decyduje się na zakup oferowanych urządzeń. Najczęstszym powodem jest z pewnością atrakcyjnie niska cena. Poza tym, jak wynika z komentarzy i opinii w internecie, wiele osób chwali użytkowanie sprzętu, a także dostępność serwisu oraz 36-miesięczną gwarancję, którą oferuje producent. Materiały eksploatacyjne i części zamienne (np. filtry czy torby do odkurzaczy) są okresowo dostępne w sklepach Lidla. Poza tym można je łatwo kupić bezpośrednio u producenta, czyli w sklepie internetowym Kompreness lub HOYER Handel GmbH, o których wspominaliśmy wyżej.

  SilverCrest - opinia i informacje o popularnej marce z Lidla

  Hity SliverCrest

  Przyjrzyjmy się bliżej kilku wybranym produktom marki SilverCrest, które Lidl obecnie posiada w swojej ofercie.

  SilverCrest - opinia i informacje o popularnej marce z Lidla

  fot. PCWorld

  Konkurencyjność marki SilverCrest wzrasta jeszcze bardziej podczas sezonowych promocji w sklepie Lidl, kiedy ceny poszczególnych produktów stają się jeszcze niższe.

  SilverCrest - opinia i informacje o popularnej marce z Lidla

  Jeśli interesuje Was aktualna oferta Lidla zaglądajcie na bieżąco do:

  Źródła: www.lidl.pl, wikipedia.org, www.tuvsud.com


  Nie przegap

  Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: