Siły specjalne kontratakują!

Techland opublikował dziś pierwsze informacje na temat trybu multiplayer, ze znajdującej się obecnie w produkcji gry akcji - pt. "SpecForce". Wydawca zaprezentował również trzy pierwsze filmy przedstawiające fragmenty rozgrywki ze swojej nowej produkcji, które można pobrać z naszego serwera FTP.

Pierwsze screenshoty z nowej polskiej strzelaniny FPP pt.  SpecForce

Pierwsze screenshoty z nowej polskiej strzelaniny FPP pt. SpecForce

W "SpecForce" dostępne będą 4 tryby rozgrywki sieciowej: Death Match, Team Death Match, Team Domination, Capture The Flag, w których jednocześnie może brać udział nawet do 32 graczy. Wszystkie mapy dla trybu rozgrywek wieloosobowych stworzone zostały przy współpracy z klanami biorącymi udział rozgrywkach w popularne gry sieciowe. Do gry dołączony będzie również łatwy w obsłudze edytor map. W grze dostępny będzie szeroki arsenał różnych rodzajów broni i wyposażenia (m.in. "Pancerz Wspomagający". W` trakcie rozgrywki gracz będzie miał także dostęp do różnorodnych pojazdów. Wśród nich znajdują się szybkie ścigacze, opancerzone transportery piechoty, dwuosobowe pojazdy terenowe oraz bojowe maszyny kroczące.

Pierwsze screenshoty z nowej polskiej strzelaniny FPP pt.  SpecForce

Pierwsze screenshoty z nowej polskiej strzelaniny FPP pt. SpecForce

Nowa gra Techlandu to strzelanina osadzona w przyszłości, kiedy to zjednoczona w Federację ludzkość zaczyna kolonizować kolejne układy planetarne w poszukiwaniu zasobów naturalnych i przestrzeni życiowej. Wkrótce, nieprzygotowane do ekspansji władze Federacji ograniczają się jedynie do rozdzielania koncesji na 'terraforming' pomiędzy konkurujące ze sobą Korporacje. Kolejne planety pogranicza trafiają pod bezwzględną kontrolę potężnych konsorcjów. Pozbawione nadzoru Federacji nowe światy stają się wymarzonym gruntem dla działalności przestępczej na niespotykaną dotąd skalę.

Sytuację pogarszają nasilające się przypadki udanych ataków na wysokich przedstawicieli władz federacyjnych ze strony członków ugrupowań terrorystycznych będących pod wpływem nieznanego dotąd stymulatora. Działająca w oparciu o syntetyczne enzymy substancja zwiększa wytrzymałość, wyzwala agresję i poprawia motorykę. Wyniki wstępnego śledztwa wskazują, że substancja może pochodzić z laboratoriów jednej z korporacji 'terraformacyjnych'.

Pierwsze screenshoty z nowej polskiej strzelaniny FPP pt. SpecForce

Pierwsze screenshoty z nowej polskiej strzelaniny FPP pt. SpecForce

Wcielając się w wyposażonego w najnowszą technologię, przedstawiciela elitarnych jednostek specjalnych Federacji - Specforce - gracz weźmie udział w misjach, które będzie musiał wykonywać zarówno samodzielnie, jak i wspólnie z całym oddziałem. Areną rozgrywki będą znane z gry "Chrome" tereny łączące futurystyczną urbanistykę z niezbadaną przez człowieka przyrodą. Fabuła gry nawiązuje do wydarzeń i bohaterów znanych z wydanej wcześniejszej strzelaniny Techlandu - w grze wcielimy się bowiem w Bolta Logana oraz Pointera. Choć akcja gry toczy się w okresie poprzedzającym wydarzenia przedstawione w grze "Chrome", grę "SpecForce" można by uznać za prequel tylko z punktu widzenia jej fabuły. Przedstawiciele producenta podkreślają bowiem, że (...)tak naprawdę to odrębna gra osadzona tylko w środowisku "Chrome'a".

Dokładna data premiery nie jest jeszcze ustalona, ale wiadomo, że gra "SpecForce" zostanie wydana pod koniec II kwartału 2005 roku.

Zapraszamy do pobrania pierwszych filmów z gry:

SpecForce gameplay Movie 1

SpecForce gameplay Movie 2

SpecForce gameplay Movie 3


Zobacz również