Sim City Społeczności od jutra w Polsce

Fani serii Sim City powinni zacierać ręce. Już jutro bowiem na polskim rynku ukaże się najnowsza część serii, czyli Społeczności.

Światowa premiera Sim City Społeczności odbyła się we wtorek, 13 listopada. Miłośnicy tej starej jak świat serii zapewne bardzo cieszą się z nowego tytułu. Musieli bowiem czekać na niego dobrych parę lat. Ostatnia część, Sim City 4, ukazała się na rynku w 2003 roku.

Przez te lata wokół gry zaszło wiele zmian. Przede wszystkim Sim City nie zajmuje się już Maxis, a firma Tilted Mill Entertainment. Z tym też wiąże się zmiana koncepcji prowadzenia rozgrywki. Teraz oprócz budowy miasta, skupiono uwagę na kształtowaniu i opiekowaniu się społecznościami jakie ono wytworzy. Tym samym seria zbliżyła się jeszcze bardziej do najsłynniejszego tasiemca w historii gier - The Sims.

Dystrybutorem gry na rodzimym rynku jest Electronic Arts Polska. Premiera Sim City Społeczności odbędzie się 16 listopada, czyli jutro. Gra ukaże się w polskiej wersji językowej, a jej sugerowana cena detaliczna ma wynosić 139 złotych.