Sim - Warsaw Cup!

20 października pomiędzy godziną 11-17 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie główni kandydaci na stanowisko prezydenta Warszawy, sprawdzą swoje możliwości zarządzania miastem grając w SimCity 3000.

Przedwyborcza gorączka odbija się echem nawet w świecie pasjonatów gier komputerowych. Gazeta Wyborcza przygotowała niecodzienny sprawdzian dla kandydatów na stanowisko prezydenta Warszawy. Marek Balicki, Zbigniew Bujak, Lech Kaczyński, Andrzej Olechowski, Janusz Piechociński oraz Julia Pitera będą współzawodniczyć w grze SimCity 3000.

Nadzorując rozbudowę wirtualnego miasta, przy ograniczonych środkach, kandydaci będą musieli radzić sobie z podobnymi problemami, tak jak to ma miejsce w rzeczywistości. W ramach swoich obowiązków będą zmuszeni ustalić budżet, planować rozwój miasta i dbać o istniejącą już infrastrukturę. Żaden z kandydatów nie grał wcześniej Sim City.

Marek Balicki zapewnia, choć uczyć gry będzie się dopiero w sobotę, ale na niedziele będzie dobrze przygotowany. Zbigniew Bujak już trenuje pod czujnym okiem młodego pasjonata gry( tożsamość trenera utrzymywana jest w ścisłej tajemnicy). Lech Kaczyński podszedł do sprawy niezwykle poważnie, i na potrzeby turnieju, powołał specjalny sztab odpowiedzialny za przygotowania do wzięcia udziału w grze. W imieniu Andrzeja Olechowskiego do gry zasiądą trzej studenci, znający Sim City doskonale( oj nieładnie panie Andrzeju!). Janusz Piechociński idzie w ślady poprzednika i do gry deleguje swoje dwie córki, syna uczących się w szkole podstawowej oraz bratanka gimnazjalistę. Julia Pitera zasiądzie do komputera z zespołem złożonym cyt. „z młodych ludzi związanych rodzinnie ze sztabem”.

Przypomnę tylko, że kandydaci będą współzawodniczyć w niedzielę 20 października w godz. 11-17. Wstęp jest wolny a całość zmagań publiczność będzie mogła oglądać na telebimie.