SimCity 4 gotowe

Electronic Arts i Maxis zakończyły prace nad kolejną, czwartą już częścią znakomitej serii symulatorów budowy miasta SimCity.

W ubiegłym tygodniu gra uzyskała status Gold i w połowie stycznia trafi do zachodnich sklepów. Chociaż SimCity 4 wprowadza sporo zmian w stosunku do poprzednich części sposób rozgrywki zasadniczo nie zmienił się. Wciąż głównym zadaniem gracza będzie zarządzanie miastem w taki sposób, aby osiągało jak największe dochody i przyciągnęło jak największą liczbę mieszkańców.

SimCity4 wprowadza nieco elementów z gier The Sims, dzięki czemu mieszkańcy naszego miasta nie będą już tak anonimowi jak w poprzednich odsłonach gry. Można zmieniać charakter poszczególnych przedstawicieli mieszkańców naszego miasta lub wręcz wprowadzić postacie spreparowane w grach The Sims. "Nasi ludzie" wprowadzeni w szeregi mieszkańców często będą dostarczali informacji, na temat tego co gracz jako burmistrz miasta musi zrobić aby poprawić jakość życia w dzielnicy, w której "zainstalował" szpiega.