SimCity będzie uczyć ekologii

Firma Electronic Arts właśnie ogłosiła, że dołoży wszelkich starań aby najnowsza część hitu SimCity nie tylko bawiła ale również uczyła. SimCity Societies będzie edukować graczy z zakresu elementarnych pojęć ekologii.

Cała akcja możliwa jest dzięki współpracy z firmą BP. Na razie wiadomo, że edukacja graczy będzie dotyczyć monitorowania poziomu emisji dwutlenku węgla.

Rozwiązania nawiązujące do ekologii pojawiały się już w grach z serii SimCity. Programiści czuwający nad grą słynęli z bardzo pomysłowych narzędzi, które uzmysławiały graczom wpływ urbanizacji na środowisko.

W nowej wersji gry producent posunął się jednak jeszcze dalej. Edukacja w SimCity Societies nie będzie polegać jedynie na pokazaniu efektu globalnego ocieplenia. Gracze dowiedzą się również jaki wpływ na środowisko mają "małe decyzje", chociażby nasze własne.

Dlaczego akurat BP zdecydowało się pomóc Electronic Arts w edukacji społeczeństwa? To właśnie ta firma była pierwszym przedsiębiorstwem z branży energetyki, które zaczęło alarmować o konieczności ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Wydaje się więc być partnerem idealnym.

W grze dostępne mają być miedzy innymi takie inwestycje jak alternatywne źródła energii. Będą one miały swoje plusy oraz minusy, co każdy z graczy będzie musiał wziąć pod uwagę przy projektowaniu miasta.

Planowana premiera tytułu SimCity Societies to 15 listopada. Czekamy z niecierpliwością na kolejną odsłonę hitu z tej serii.


Zobacz również