Sims 2 i Pacific Assault opóźnione

Firma Electronic Arts poinformowała oficjalnie o opóźnieniu premier dwóch "najgorętszych" tytułów ze swojej stajni - Sims 2 i Pacific Assault. Obie gry trafią do sklepów najwcześniej latem tego roku.

Informacja jest sporym zaskoczeniem, gdyż na początku stycznia EA opublikowała oficjalny plan wydawniczy, w którym Sims 2 i Pacific Assault miały trafić do sklepów już 19 marca. Na początku stycznia proces produkcyjny miał być już na ukończeniu, teraz okazuje się jednak, że szlifowanie obu gier zajmie EA zdecydowanie więcej czasu.

Podczas konferencji, poświęconej wynikom finansowym firmy, przedstawiciel wydawcy stwierdził, że oba potencjalne przeboje ukażą się najwcześniej w drugim lub trzecim kwartale 2005 roku fiskalnego EA. Biorąc pod uwagę fakt, że czwarty kwartał 2003 roku był trzecim 2004 roku fiskalnego EA, premiery obu gier będą miały miejsce najwcześniej w lipcu 2004r.

Powyższa informacja spowodowała niemal natychmiastowy spadek cen akcji EA na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych o 6 procent.