Sims Bowling dostępne na iPoda

Nowa gra na iPoda jest już dostępna na stronach internetowych serwisu iTunes Store. Mowa o Sims Bowling, czyli grze w kręgle w świecie The Sims. Podobnie jak inne tytuły ze sklepu iTunes, tak i ten dostosowany jest do piątej generacji odtwarzaczy Apple. Kosztować będzie niespełna pięć dolarów.

Sims Bowling to gra pochodząca ze stajni . Choć tytuł to tylko gra w kręgle, to fani sagi o Simsach na pewno znajdą tu coś dla siebie. Na początku gracz tworzy Sima-kręglarza. Następnie pozostaje już tylko wyjście na tor.

Tu czeka nas sporo, jak na tę klasę gier, opcji. Gracze będą mieli m.in. możliwość zwykłych zawodów oraz wzięcia udziału w turnieju. Jedną z opcji będzie również tryb rozgrywki wieloosobowej (przy pomocy trybu "pass-n-play").

Jak zapowiadają twórcy, Sims Bowling jest bardzo solidnie wykonana jeśli chodzi o stronę techniczną. Fizyka ruchów jest podobno "idealnie odwzorowana". Podobnie jak zachowanie kuli na torze.

Autorzy przygotowali również kilka niespodzainek. Na największych mistrzów czekają nagrody. Za wygrane mecze oraz turnieje gracze zarabiać będą Simleony (waluta używana w oryginalnej wersji gry). Dzięki czemu bedą mieli możliwość zakupu dodatkowego wyposażenia dla swojej postaci.