Simsy idą na studia! Pierwszy dodatek do The Sims 2 w przygotowaniu!

Firma Electronic Arts wyda w marcu przyszłego roku pierwszy dodatek do drugiej odsłony najpopularniejszej gry wszechczasów 'The Sims'. Pierwsze rozszerzenie będzie nosić tytuł 'The Sims 2: University', i jak sama nazwa wskazuje, pozwoli kierowanym przez graczy postaciom zdobyć wyższe wykształcenie i zakosztować radosnego życia studenckiego we wszelkich jego przejawach.

Pierwsza odsłona 'The Sims' doczekała się 7 dodatków, z których każdy okazał się bestsellerem. Nie dziwi, więc fakt, że EA planuje wydanie licznych dodatków również do drugiej odsłony gry. Informując o planowanym wydaniu 'The Sims 2 :University' Sinjin Bain, kierownik produkcji w firmie Maxis powiedział:

"'The Sims 2: University' jest pierwszym z planowanej przez nas linii rozszerzeń, które zaspokoją pragnienia fanów, pozwolą na rozwój serii i powiększą świat The Sims."

Premiera 'The Sims 2 University' planowana jest na marzec 2005 roku. Dzięki dodatkowi gracze będą mogli wysłać swoje nastoletnie simy na Uniwersytet, gdzie mieszkając w akademikach będą uczestniczyć w wykładach i bogatym życiu towarzyskim jakie kwitnie na terenie kampusa.

Kierowanie studiującym Simem będzie odbywało się na podobnej zasadzie, co kierowanie dzieckiem, które przeniosło się do innego domu w sąsiedztwie. Życie upływa tylko tym simom, które znajdują się w aktywnym domu. O tym, którego sima życiem chcemy aktualnie pokierować decydujemy aktywując zamieszkały przez niego dom.

Gracz będzie wybierał ogólny kierunek studiów swojemu Simowi, co będzie miało wpływ na przebieg jego kariery zawodowej i życiowy sukces lub porażkę. W związku z tym rozszerzenie wprowadzi do gry kilka nowych 'ścieżek kariery' dostępnych wyłącznie dla tych simów, które zdobędą stopień naukowy - jak w życiu - jeżeli postać ukończy studia z honorami, ma większe szanse na odniesienie sukcesu zawodowego.

Jak już wcześniej wspomniałem studiować będzie można na wiele sposobów, nasz sim będzie mógł zostać przykładnym studentem uczęszczającym na wszystkie wykłady i poświęcającym większość swojego czasu na naukę i odrabianie prac domowych. Można również będzie podejść do studiów, z większym dystansem i poświęcać lwią część czasu na 'studenckie przyjemności' i szalone imprezy. Studenci w grze będą mogli również oszukiwać swoich wykładowców. Z przyjemnościami w trakcie trwania studiów trzeba jednak będzie uważać i odpowiednio je dawkować, gdyż tak jak w prawdziwym życiu aby utrzymać się na uczelni trzeba będzie zdać każdego roku stosowne egzaminy.

Uczelnie będą mieściły się w miasteczkach uniwersyteckich, funkcjonujących jako oddzielne osiedla, a jedno z podstawowych w grze osiedli będzie mogło sąsiadować z kilkoma kampusami. Kampusy będą posiadały wiele interesujących lokacji, w których simostudenci będą mogli spędzać czas. Znajdą się tu m.in. kawiarnie, sklepy, bractwa, biblioteki i wiele innych. Nasz student będzie mógł zamieszkać na terenie kampusa w pokojach z innymi studentami, lub wynająć mieszkanie poza nim.

Miasteczka będzie można swobodnie modyfikować, a nawet tworzyć własne oryginalne lokacje. Ponadto simy na uniwersytetach będą mogły podejmować różnorodne prace i co ciekawe, będziemy mogli je podglądać podczas wykonywania pozaszkolnych obowiązków. Jeżeli nasz student pozna właściwych ludzi na kampusie będzie mógł nawet drukować własne pieniądze!