Siódmy wspaniały

Najnowsze wcielenie PageMakera, programu do składu publikacji firmy Adobe, jest już dostępne na naszym rynku.

Najnowsze wcielenie PageMakera, programu do składu publikacji firmy Adobe, jest już dostępne na naszym rynku.

Wersja o numerze 7.0 to przede wszystkim uproszczony proces wymiany dokumentów z innymi produktami Adobe, m.in. , Photoshop Elements i Illustrator. Pliki tych aplikacji można umieszczać w publikacji PageMakera w oryginalnych formatach, nie tracąc czasu na konwersję.

PageMaker 7.0 został wyposażony w mechanizm tworzenia plików PDF, które dzięki specjalnym znacznikom będą poprawnie wyświetlane na różnych urządzeniach, w tym na komputerach przenośnych, asystentach osobistych (PDA) i sprzęcie bezprzewodowym (w pliku PDF ze znacznikami strumień tekstu jest automatycznie formatowany stosownie do wymagań urządzenia przenośnego). Z poziomu PageMakera dokonuje się operacji, które do tej pory umożliwiał jedynie Adobe Distiller. Pliki PDF utworzone w Photoshopie 5.0-6.0 lub Illustratorze 9.0 można umieścić bezpośrednio w publikacjach PageMakera.

Publikacje QuarkXPressa 3.3-4.1 za pomocą konwertera otworzysz od razu w PageMakerze. To samo narzędzie otworzy pliki MS Publishera (tylko w Windows) i pozwoli importować oraz eksportować tekst czy grafikę aplikacji Office. Dzięki nowym funkcjom scalania teksty i obrazy z baz danych bądź arkuszy można wykorzystać do korespondencji seryjnej. PageMaker 7.0 kosztuje ok. 2750 zł (pełny produkt) lub 410 zł (aktualizacja).

Informacje: Adobe PageMaker 7.0, www.adobe.com/products/pubcoll/main.html