Sk Hynix wprowadzi na rynek dyski SSD NVMe z 128 warstwową pamięci 4D NAND

W przyszłym roku czeka nas mała rewolucja w produkcji dysków SSD NVMe. SK Hynix wprowadza pod strzechy nowy typ pamięci.

SK Hynix jest jednym z największych dostawców pamięci DRAM oraz chipów pamięci używanych do produkcji dysków SSD. Z jego produktów korzystają producenci OEM z całego świata. Firma zamierza w przyszłym roku wzbogacić swoje portfolio o nowy rodzaj pamięci, który szybko powinien trafić do konsumenckich dysków SSD.

Sk Hynix wprowadzi na rynek dyski SSD NVMe z 128 warstwową pamięci 4D NAND

Źródło: notebookcheck.com

Należy wiedzieć że SK Hynix poza produkcją podzespołów posiada w swojej ofercie również gotowe dyski SSD. Latem tego roku wprowadzono na rynek amerykański dyski SK Hynix SATA Gold S31 o pojemnościach 250 GB, 500 GB oraz 1 TB, które zbudowane zostały z wykorzystaniem kontrolerów własnej produkcji. Teraz Południowokoreański dostawca półprzewodników chce zaprezentować dwa nowe dyski SSD. Premiera odbędzie się na targach Consumer Electronics Show 2020, które odbędą w Las Vegas na początku przyszłego miesiąca.

Nowością będą dyski Gold P31 oraz Platinum P31 PCIe MVMe, które wykorzystywać będą własną 128 warstwową pamięć flash 4D NAND, która pojawiła się w produkcji masowej zaledwie pół roku temu. Producent twierdzi, że nowy typ pamięci jest o 40 procent wydajniejszy w porównaniu do starszych 96 warstwowych pamięci 4D NAND.

W chwili obecnej producent nie informuje o żadnych szczegółach technicznych dotyczących nowych dysków. W związku z tym nie wiemy, jakie parametry przepustowości zaoferują, ani w jakich pojemnościach dyski pojawią się w sklepach.

Źródło: techspot.com