Skaner od Microsoftu

Koncern zamierza udostępnić użytkownikom program o nazwie Baseline Security Advisor - czyli skaner sprawdzający, czy komputer jest odpowiednio zabezpieczony przed wszelkimi zewnętrznymi zagrożeniami - np. atakami hakerów oraz wirusów. Aplikacja przeznaczona będzie zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i dla administratorów sieci komputerowych.

Microsoft zamierza udostępnić użytkownikom program o nazwie Baseline Security Advisor - czyli skaner sprawdzający, czy komputer jest odpowiednio zabezpieczony przed wszelkimi zewnętrznymi zagrożeniami - np. atakami hakerów oraz wirusów. Aplikacja przeznaczona będzie zarówno dla indywidualnych użytkowników, jak i dla administratorów sieci komputerowych.

Z informacji dostarczonych przez przedstawicieli firmy, wynika, iż Baseline Security Advisor ma sprawdzać, czy oprogramowanie zainstalowane na komputerze (zarówno systemy operacyjne, jak i inne produkty Microsoftu) jest odpowiednio uaktualnione. Aplikacja ma również wskazywać zbyt łatwe do odgadnięcia hasła oraz sugerować, jakie poprawki należy wprowadzić do zainstalowanych produktów, by komputer był w pełni bezpieczny.

Wiadomo już, że program zostanie udostępniony na stronie internetowej Microsoftu już w marcu (pobierać go będzie można za darmo). Jego wprowadzenie będzie, zdaniem analityków, kolejnym działaniem w ramach ogłoszonej kilka tygodni temu przez przedstawicieli koncernu inicjatywy Trustworthy Computing. Jej głównym celem jest uczynienie produktów koncernu z Redmond bezpieczniejszymi (produkty Microsoftu znane są bowiem z najróżniejszych luk oraz błędów w zabezpieczeniach).