Skaner z Digital Now

Firma Digital Now przedstawiła P-Scan DFT, system skanowania wysokiej rozdzielczości pozwalający na cyfrową konwersję i obróbkę klisz fotograficznych formatu 35mm i APS bez potrzeby wywoływania filmu.

Wiedeńska firma Digital Now zaprezentowała P-Scan DFT (Dry Film Technology), system skanowania wysokiej rozdzielczości umożliwiający cyfrowy zapis i edycję zdjęć z klisz fotograficznych formatu 35mm i APS (Advanced Photo System) bez potrzeby wywoływania filmu za pomocą standardowych odczynników chemicznych stosowanych w fotografii.

System P-Scan DFT zostanie zintegrowany z systemem Digital Photo Factory (DPF), co pozwoli na wydruk cyfrowych obrazów na papierze fotograficznym, zapisanie w wysokiej rozdzielczości na płytach CD czy umieszczenie w Internecie.

P-Scan DFT wykorzystuje mikroskopijne ilości specjalnych odczynników chemicznych, które błyskawicznie wywołują film bez stosowania żadnego płynu, a uzyskane w ten sposób zdjęcia mogą zostać natychmiast zeskanowane w wysokiej rozdzielczości przez skanery sprawdzone już w pracy z tradycyjnie wywołanymi filmami fotograficznymi.

www.digitalnow.com


Zobacz również