Skanerem w Web


Skanerem w Web

Procedura logowania do serwisu HP Cartogra

Skaner HP ScanJet 5300C ma też inne funkcje, z których zadowoleni będą internauci. Podczas skanowania w polu ScanTo można wybrać opcję InternetFile. Pozwala ona utworzyć obrazek specjalnie na potrzeby witryny WWW. Możesz przygotować plik GIF (ustaw odpowiednią paletę System bądź Web, a jeśli potrzebujesz obrazka z przeplotem, zaznacz opcję Interlaced), JPEG (wybierasz jakość obrazka, opcję z przeplotem bądź bez) lub PNG. Ale to nie wszystko - do wyboru jest również automatyczne utworzenie dokumentu HTML, a nawet pliku w formacie PDF. Obrazek może być też zeskanowany od razu do aplikacji, m.in. do AdobePhoto Deluxe, Worda, PowerPointa, WordPada, Painta, Out- lookExpress i Microsoft Outlooka.

Skanery firmy Umax z funkcją Scan to Web

Skanowanie wprost do Internetu umożliwiają m.in. modele AstraNET e3420, e3470, e 5420, e5470. Firma zapewnia nabywcom roczne członkostwo w serwisie ImageOL.com (dzięki czemu internauci mogą korzystać m.in. z fotoalbumu i przechowywać nawet 50 MB danych).

Model Umax AstraNET e3420 oferuje rozdzielczość optyczną 600 x 1200 dpi i maksymalną rozdzielczość interpolowaną. Wyposażone w sensor CCD urządzenie potrafi skanować z 42-bitową głębią koloru. Skaner wykorzystuje interfejs USB. Model e3420 posługuje się mechanizmem IIPE (Intelligent Imaging Processing Engine), który automatycznie wykrywa, czy dokument powinien być skanowany w kolorze, w skali szarości czy też jako obraz czarno-biały. Technologia IIPE pozwala też m.in. na dopasowanie optymalnej rozdzielczości optycznej. Skaner ma cztery przyciski - Scan, Copy, Power Saving i Custom (który może być wykorzystany do obsługi OCR, poczty elektronicznej lub programu WebLink).

Model Umax AstraNET e3470 również potrafi skanować z 42-bitową głębią kolorów, jego rozdzielczość optyczna wynosi 600 x 1200 dpi, a interpolowana - 9600 x 9600 dpi. Urządzenie wykorzystuje interfejs USB. Skaner e3470 posługuje się wbudowanym mechanizmem UTC (Universal Transparency Cover), pozwalającym m.in. na skanowanie slajdów.

Skanery e3420 i e3470 dostarczane są z oprogramowaniem do zarządzania dokumentami NewSoft Presto! PageManager, a także z aplikacjami NewSoft Page Type i Caere OmniPage LE OCR. W zestawie ze skanerem e3470 znajduje się też Adobe PhotoDeluxe, a ze skanerem e3470 - Adobe Photoshop LE.

Więcej informacji:

www.umax.com

A może Umax?

Skanerem w Web

Za pomocą serwisu HP Cartogra można tworzyć fotoalbumy, a także wysyłać e-pocztówki

Ze skanerami Hewlett-Packarda konkurują urządzenia firmy Umax. Ten producent sprzętu również ma w ofercie produkty, które pozwalają na skanowanie do Internetu (np. modele AstraNet 3420, 3470, 5420 i 5470). Internauci używający sprzętu Umaxa mogą publikować swoje obrazki w witrynie ImageOL.com (www.imageol.com). Kupując skaner, otrzymuje się prawo do rocznego bezpłatnego korzystania z tego serwisu. ImagOL.com zapewnia internautom m.in. 50 MB przestrzeni dyskowej, fotoalbum i domową stronę WWW. Do skanowania zdjęć bezpośrednio do Internetu, wysyłania obrazków, a także do obsługi poczty elektronicznej służy oprogramowanie WebLink (współpracuje z dowolnymi skanerami wyposażonymi w sterownik TWAIN, najnowsza wersja jest dostępna na stronie ImageOL). Minimalne wymagania tej aplikacji to komputer z procesorem Pentium, 16 MB pamięci RAM oraz 20 MB wolnej przestrzeni na twardym dysku, napęd CD-ROM, system operacyjny Windows 9x lub NT4.0 (i nowsze), przeglądarka internetowa Netscape Navigator 4 lub Internet Explorer 4 (albo nowsze). Po instalacji programu należy się zarejestrować w witrynie ImageOL.com. W czasie rejestracji podajesz m.in. numer seryjny aplikacji WebLink, numer seryjny skanera, a także adresy poczty elektronicznej. Następnie wybierasz uCity - wirtualne miasto, w którym znajdzie się Twoja domowa strona WWW. Aby rozpocząć skanowanie do Internetu, należy uruchomić aplikację i wybrać przycisk Scan to Web. Obrazki zostaną automatycznie przesłane do fotoalbumu w witrynie ImageOL.com (jeśli nie masz aktywnego połączenia z Internetem, zostaną zapisane na twardym dysku i wysyłane do serwisu po następnym uruchomieniu aplikacji WebLink).

Skanerem w Web

Serwis HP Cartogra pozwala m.in. Na tworzenie elektronicznych pocztówek i listów ze zdjęciami.

Za pomocą tego programu można też wysyłać zdjęcia innym użytkownikom. Po kliknięciu przycisku PhotoMail i wyborze adresatów można dodać do listu obrazki, zapisane na twardym dysku albo zeskanować nowe zdjęcia. Aby wysłać te same obrazki do kilku osób naraz, należy utworzyć grupę odbiorców i wpisać niezbędne adresy poczty elektronicznej. Aplikacja udostępnia bardzo wygodną opcję Outlook Transfer. Służy do przenoszenia zawartości kalendarza spotkań, książki adresowej i listy zadań do wykonania między ImageOnline a Microsoft Outlookiem. Należy zaznaczyć foldery do zsynchronizowania, a także wybrać sposób synchronizacji danych oddzielnie dla Outlooka i WebLink. Jeśli dwa razy zaznaczysz Synchronize, dane będą synchronizowane, ustalając zaś Synchronize dla jednej aplikacji, a Delete and overwrite during synchronize dla drugiej, przeniesiesz dane z Outlooka do ImageOnline lub na odwrót. WebLink ma też funkcję automatycznego powiadamiania (np. w formie dźwiękowej) o nowej poczcie oraz funkcję synchronizacji zakładek (bookmarks) do witryn WWW w ImageOnline z zakładkami w Internet Explorerze.

Czy warto?

Skanerem w Web

Utworzenie elektronicznej pocztówki jest niezwykle proste

Jakość skanów, prostota obsługi, czas skanowania oraz cena to główne aspekty rozważane podczas wyboru sprzętu. Kupując nowy skaner, należy zwracać uwagę przede wszystkim na jego parametry techniczne, takie jak głębia kolorów czy maksymalna rozdzielczość optyczna i interpolowana. Funkcja skanowania do Internetu nie będzie zapewne decydować o wyborze konkretnego produktu, ale jest to dodatek użyteczny zwłaszcza dla użytkowników domowych pecetów. Obszerny test skanerów dostępnych na polskim rynku i porównanie parametrów tych urządzeń znaleźć można w numerach 9/2000 i 10/2000 PC World.

Skanery firmy HP z funkcją Scan to Web

Skanerem w Web

Funkcję Scan to Web oferują także skanery Umax

Kolorowy skaner biurowy HP ScanJet 5300C (używany do testowania funkcji Scan to Web podczas pisania tego artykułu) oferuje rozdzielczość optyczną 1200 dpi, a interpolowaną 9600 dpi. Urządzenie, wyposażone w sensor CCD, potrafi skanować z 36-bitową skalą koloru. Skaner może wykorzystywać interfejs USB lub podłącza się go do komputera przez port równoległy. Opcjonalne akcesoria to adaptery do przezroczy i podajnik ADF. Ze skanerem dostarczany jest CD-ROM zawierający oprogramowanie HP PrecisionScan z modułem rozpoznawania tekstu (OCR), HP ScanJet Copy Utility i pakiet Adobe PhotoDeluxe. W witrynie Hewlett-Packarda można uzyskać więcej informacji o skanowaniu do Internetu.

Skanerem w Web

W witrynie Hewlett-Packard można uzyskać więcej informacji o skanowaniu do Internetu

Model ScanJet 6300C to, jak poprzedni, skaner "stolikowy" (flatbed). Jego rozdzielczość optyczna wynosi 1200 dpi, rozdzielczość interpolowana jest nieograniczona, a skala kolorów - 36-bitowa. Urządzenie może być podłączone do komputera za pomocą interfejsu USB lub SCSI. Wśród opcjonalnych akcesoriów znajduje się ADF, adapter do przezroczy 35 mm, a także zestaw SCSI (karta i kabel SCSI). W zestawie znajdują się również dwa CD-ROM-y zawierające m.in.: oprogramowanie HP PrecisionScan (z modułem OCR), oprogramowanie do pracy w sieci HP PrecisionScan LAN, HP ScanJet Copy Utility, HP ScanJet Coach, aplikację do zarządzania dokumentami HP Caere PageKeeper Standard 3.0, programy Adobe PageMill i Adobe PhotoDeluxe.

Model HP ScanJet 6350C, wyposażony podobnie jak 6300C, ma również automatyczny podajnik dokumentów na 25 stron, a model HP ScanJet 6390C (bez przystawki do przezroczy 35 mm) korzysta z adaptera do przezroczy 12,7 x 12,7 cm, karty i kabla SCSI oraz oprogramowania OCR ReadIris 5.0 i Adobe PhotoShop 5.0. Hewlett-Packard oferuje też skanery domowe - m.in. ScanJet 3300C, 3400C, 4200C, 4300C.

Więcej informacji: www.hp.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: